Keystone logo

3 Online Programy v Právo Zákon o ochraně údajů 2024

Filtry

Filtry

  • Právo
  • Zákon o ochraně údajů
Studijní obory
  • Právo (3)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Online Programy v Právo Zákon o ochraně údajů

Co je zákon o údajích a ochraně osobních údajů?
Zákon o údajích a ochraně osobních údajů odkazuje na národní a mezinárodní zákony, které upravují shromažďování, ukládání, používání a zveřejňování osobních údajů a informací. Tyto zákony se v jednotlivých zemích liší, ale obvykle vyžadují, aby podniky získaly souhlas od jednotlivců před shromažďováním nebo použitím jejich osobních údajů. V některých případech mohou být podniky rovněž povinny poskytnout jednotlivcům přístup k jejich údajům a podniknout kroky k jejich ochraně před neoprávněným použitím nebo zveřejněním.

Jaké kariéry jsou k dispozici v zákoně o údajích a ochraně osobních údajů?
Několik různých profesí spadá pod záštitu zákona o údajích a ochraně osobních údajů. Patří mezi ně právníci v oblasti ochrany osobních údajů, kteří poskytují poradenství podnikům ohledně dodržování zákonů o ochraně osobních údajů; úředníci pro ochranu údajů, kteří vyvíjejí a implementují zásady a postupy na ochranu osobních údajů; a specialisté na bezpečnost informací, kteří pracují na zabezpečení digitálních systémů a zabraňují neoprávněnému přístupu k citlivým informacím. Profesionálové s titulem zákona o ochraně osobních údajů a ochrany osobních údajů mohou pracovat pro velkou společnost na implementaci a udržování zásad ochrany údajů nebo vstoupit do advokátní kanceláře, která se specializuje na případy porušování zákonů o údajích a ochraně osobních údajů.

Co budu studovat během studia práva na ochranu osobních údajů a ochrany osobních údajů?
Pro jednotlivce, kteří mají zájem o kariéru v oblasti dat a práva na ochranu osobních údajů, jsou k dispozici různé studijní programy a možnosti kurzů. Některé možné tituly zahrnují bakalář vědy v informatice, Master of Information Systems Security nebo Juris Doctor.Kurz může zahrnovat témata, jako jsou předpisy o ochraně osobních údajů, správa bezpečnosti informací, dolování dat a analýza.