Nejlepší univerzity, vysoké školy a obchodní školy v

Na této stránce si můžete vyhledat škol univerzit, obchodních škol v . Budete snadno najít všechny informace o top zařadil univerzitách v . Klikněte na "Přečtěte si více " pro podrobný popis univerzity a přehled studijních programů nabízených.

Hledat na vysokých školách v a prohlížet prostřednictvím svých programů najít ty, které vám nejlépe vyhovují. Získejte všechny informace o různých možnostech studia v a porovnat školného a délku studia. Můžete ušetřit čas a obraťte se na vysokých školách v přímo: vyplnit "Žádost o bezplatné informace o " formulář, který bude vás v kontaktu s přijímací kanceláři.

Zahajte vyhledávání pro budoucí vzdělávání hned!

4 Výsledky v Finsko

Savonia University of Applied Sciences

Magistr Finsko Kuopio Ekenäs August 2019

®Savonia University of Applied Sciences is one of the largest and most versatile Universities of Applied Sciences in Finland.


Turku University of Applied Sciences

BBA Finsko Turku August 2019

Turku University of Applied Sciences (TUAS), one of the leading universities of applied sciences in Finland, hosts 9,500 students studying for a Bachelor’s or Master’s


GiMara Oy

Kurzy Finsko Finland Online August 2019

Gimara was founded by Raisa and Marja, two qualified and experienced Finnish language teachers, 2015. They were working on a project establishing online language training for immigrants living in remote areas of Finland. Soon they noticed that with the right methods, online learning can be more efficient than traditional classroom learning. At the moment Gimara offers courses in Finnish and English.


NIVA Education

Kurzy Finsko Helsinki Dánsko Copenhagen Island Reykjavík Norsko Oslo Švédsko Alsike Stockholm Finland Online + 7 více

The mission of the Nordic Institute for Advanced Training in Occupational Health is set by the Nordic Council of Ministers. The acronym NIVA originates from the Swedish language title Nordiska Institutionen för Vidareutbildning inom Arbetsmiljöområdet.