ESCP Europe

Úvod

Přečtěte si oficiální popis

Společnost ESCP Europe byla založena v roce 1819 a vytvořila generace vůdců a podnikatelů. Díky šesti městským kampusům v Berlíně, Londýně, Madridu, Paříži, Turíně a Varšavě jí opravdová evropská identita ESCP Europe umožňuje nabídnout jedinečný multikulturní styl vzdělávání v oblasti podnikání a globální pohled na otázky mezinárodní správy. ESCP Europe každoročně přivítá přes 6 000 studentů a 5 000 vedoucích pracovníků z více než 120 různých zemí a poskytne jim komplexní nabídku manažerských kurzů a specializovaných programů (bakalářské, magisterské, MBA, PhD a manažerské vzdělávání). ESCP Europe patří mezi 1% obchodních škol na světě, které mají akreditaci Triple Crown (AACSB, AMBA a EQUIS). www.escpeurope.eu - Sledujte nás na Twitteru @ESCPeurope

Klíčová fakta

 • 6 kampusů: Berlín, Londýn, Madrid,
  Paříži, Turíně a Varšavě
 • 130 akademických svazů v Evropě a ve světě
 • Třída akreditace: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Pravidelně se řadí mezi nejlepší světové obchodní školy
 • Evropské řízení představující hlubokou evropskou identitu školy

Dějiny

Ačkoli se značka ESCP Europe vyvinula během téměř 200 let historie, zůstala vždy loajální svým prvních třem dopisům. Začínal v roce 1819 pod jménem École de Commerce a Industrie a brzy po přejmenování na École Supérieure de Commerce , vyvíjel se na ESCP o padesát let později v roce 1869. Po sloučení se sesterskou školou se Evropská škola managementu (EAP) V roce 1999 byla škola nazývána ESCP-EAP asi deset let. A konečně, v roce 2009 se název školy změnil na ESCP Europe a výslovně odkazoval na jeho evropské dědictví a umístění.

Mezinárodní působnost ESCP Europe je již od raného věku viditelná. Třída roku 1824 již tvořila 30% zahraničních studentů s 15 různými národnostmi, mezi nimi sedm španělských, pět Brazilců, pět Holanďanů, čtyři Němci a dva Američané.

Jazyková výuka byla nezbytnou součástí prvního učebního plánu, který kromě francouzské gramatiky zahrnoval i kurzy angličtiny, němčiny a španělštiny. Od roku 1825 bylo v ESCP Europe vyučováno celkem deset jazyků a studenti museli studovat alespoň tři z nich.
Asi o půl století později se společnost ESCP Europe opět stala průkopníkem díky vytvoření univerzitní obchodní školy. Aby bylo možné reagovat na evropské volání školy, byly v Německu a ve Spojeném království zahájeny školní areály v roce 1973, následované Španělskem v roce 1988, Itálií v roce 2004 a Varšavou v roce 2015. V kontextu stále globalizovanějšího světa se ambice ESCP Europe dnes vyškolení opravdu evropských manažerů tím, že podporuje vztah mezi humanistickými hodnotami a manažerským vzděláváním. ESCP Europe stane skutečnou evropskou školou otevřenou pro svět.

Hlavní body 21. století

 • 2001: Program Master of Management v ESCP Europe je validován City University London, který dává studentům možnost získat evropský MSc v Managementu.
 • 2002: Společnost ESCP Europe je akreditována Asociací pro předškolní školy (AACSB), která je jednou z prvních obchodních škol s akreditací Triple Crown: AACSB, EQUIS a AMBA.
 • 2004: Je založen pátý areál v italském Turíně. Master in Management studenti mohou získat italský titul Laurea Magistrale, ověřený univerzitou v Turíně.
 • 2005: Škola zahajuje svůj londýnský kampus po přestěhování z Oxfordu. ESCP Europe nyní disponuje městskými areály v pěti hlavních evropských městech: Paříži, Londýně, Berlíně, Madridu a Turínu.
 • 2007: Program Master in Management je uznáván Univerzitou Carlos III v Madridu a studenti získají španělský titul Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas. ESCP Europe je schopna udělit národní titul v každé z pěti zemí implantace.
 • 2015: Škola založila svůj šestý evropský areál strategickou aliancí s univerzitou Kozminski ve Varšavě, jedinou obchodní školu ve střední a východní Evropě s trojitou akreditací (AACSB, EQUIS, AMBA).
 • 2016: Pařížský školní areál se rozšiřuje do čtvrti Montparnasse (levý lev v Paříži), rozvíjí aktivity výkonného vzdělávání a podporuje rozvoj a růst školy.
 • 2018: Podniková škola ESCP Europe Business se stává autonomní od Regionální obchodní a průmyslové komory Paříž Île-de-France, která je nyní většinovým akcionářem školy.

Mise

"Posláním ESCP Europe je inspirovat a vzdělávat zítřejší podnikatele."

Naše přesvědčení je, že budoucí obchodní představitelé budou muset být mezinárodní, digitální a mezikulturní. Náš přístup ke vzdělávání a organizační struktuře to odráží, a to se silnými mezinárodními programy, které předkládá integrovaná (celoevropská) fakulta napříč univerzitami na každém z hlavních evropských trhů.

Tuto mise prosazujeme prostřednictvím našeho jedinečného přístupu k mezinárodnímu managementu vzdělávání a výzkumu, který podporuje nadnárodní zkušenosti, spolupráci a učení v rámci celoevropského rámce.

V roce 2015 Škola formalizovala jedinečný přístup a perspektivu pod zkratkou C4B: Kultury pro (4) Podnikání . Toto pokračuje v naší práci a nyní je zakotveno v novém strategickém plánu na období 2018-2022.

Naše vize

(Co a kde chceme být do roku 2022)

"V roce 2022 bude společnost ESCP Europe uznána celosvětově jako přední evropská obchodní škola pro mezinárodní management zaměřený na vzdělávání.
Naše vize předpokládá
 • vytváření a šíření výzkumu světové třídy v mezinárodním / srovnávacím řízení, který formuje způsob, jakým organizace a lídři myslí a chovají se;
 • produkovat kulturně a digitálně inteligentní absolventy, kteří jsou schopni vytvářet a propojovat budoucí obchodní sféry;
 • zapojení smysluplně do podnikání, absolventů a vlády s cílem podpořit pokrok v oblasti mezinárodní řídící praxe a mezikulturních vztahů;
 • využívání rozmanitosti ve všech jejích formách jako zdroje inovací, síly a vůdcovství

Místa

Španělsko online

Adresa, 1. řádek
Španělsko online, Španělsko

Madrid

Adresa, 1. řádek
c/ Arroyofresno, 1
28035 - Madrid
Spain

Madrid, Madridské společenství, Španělsko

Akreditace