We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Keystone logo

9 Online Programy v Zdravotní péče Péče o duševní zdraví Psychologie Psychologický výzkum 2024

Filtry

Filtry

  • Zdravotní péče
  • Péče o duševní zdraví
  • Psychologie
Studijní obory
  • Zdravotní péče (9)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Online Programy v Zdravotní péče Péče o duševní zdraví Psychologie Psychologický výzkum

Co je psychologický výzkum?
Psychologický výzkum je vědecké studium lidské mysli a chování. Cílem psychologického výzkumu je pochopit, jak lidé myslí, cítí a chovají se. Psychologický výzkum lze rozdělit do dvou hlavních typů: základní výzkum a aplikovaný výzkum. Základní výzkum je prováděn za účelem lepšího porozumění lidskému chování. Aplikovaný výzkum je prováděn za účelem řešení problémů v reálném světě. Psychologický výzkum se provádí pomocí různých metod, včetně experimentů, případových studií, průzkumů a naturalistického pozorování. Psychologové používají tyto metody ke studiu široké škály témat, včetně vývoje dítěte, abnormální psychologie, emocí, poznání, duševních poruch a sociálního chování.

Co mohu dělat s titulem v psychologickém výzkumu?
Pro ty, kteří mají titul v psychologickém výzkumu, je k dispozici mnoho kariérních možností. Někteří lidé pracují na akademické půdě, provádějí výzkum a výuku na vysokých školách a univerzitách. Jiní pracují ve vládě a využívají své znalosti psychologie k vytváření veřejné politiky. Ještě jiní pracují v soukromém sektoru a uplatňují své dovednosti na podniky a organizace. Existuje mnoho různých typů psychologického výzkumu, takže existuje mnoho různých kariérních cest, kterými se člověk může vydat. Ať už jsou vaše zájmy jakékoli, pravděpodobně existuje způsob, jak využít svůj titul v psychologickém výzkumu k výkonu kariéry, kterou najdete naplňující.

Jaké tituly jsou k dispozici v psychologickém výzkumu?
Stupně psychologického výzkumu jsou k dispozici na vysokoškolské a postgraduální úrovni. Vysokoškolský titul v psychologickém výzkumu může vést k kariéře v psychologii nebo příbuzném oboru. Postgraduální titul v psychologickém výzkumu může vést k kariéře výzkumného pracovníka, profesora nebo klinického psychologa.

Co budu studovat během studia psychologického výzkumu?
Kurz pro titul psychologického výzkumu se bude lišit v závislosti na úrovni studia a konkrétním programu. Existují však některá běžná témata, která jsou zahrnuta ve většině programů. Patří mezi ně výzkumné metody, statistika a psychologická teorie. Studenti budou mít také možnost specializovat se na konkrétní oblast psychologie, jako je vývoj dítěte nebo sociální psychologie.