Keystone logo
University of Turku

University of Turku

University of Turku

Úvod

Multidisciplinární. Mezinárodní. Výzkumná univerzita.

University of Turku je aktivní akademická komunita 25 000 studentů a zaměstnanců, která provádí průlomový a interdisciplinární výzkum. Zabýváme se rozvojem finského a mezinárodního vzdělávání a inovací, které dláždí cestu pro světlejší budoucnost.

Kromě Turku máme kampusy ve městech Rauma a Pori a provozujeme po celém Finsku – od Laponska až po moře souostroví.

Efektivní výzkum

Provádíme výzkum a pracujeme na lepší budoucnosti a blahobytu.

Podporujeme svobodnou, efektivní a otevřenou vědu. Náš výzkum je multidisciplinární a mezinárodní a směřuje k novým interdisciplinárním iniciativám.

Náš výzkum je profilován prostřednictvím šesti tematických oblastí:

 • Biodiverzita a udržitelnost
 • Budoucí technologie a digitální společnost
 • Kulturní paměť a společenské změny
 • Děti, mladí lidé a učení
 • Zdraví, diagnostika a vývoj léků
 • Námořní a námořní studia

10 nejlepších důvodů, proč si vybrat UTU

 • UTU je jednou z nejvíce mezinárodních univerzit ve Finsku.
 • Programy založené na našich silných stránkách ve výzkumu.
 • Vynikající kariérní vyhlídky pro absolventy.
 • Pro talentované studenty jsou k dispozici velkorysá stipendia.
 • Profesoři a lektoři, kteří vás vyzývají k učení.
 • Osobní podpora a služby po celou dobu studia.
 • Moderní vybavení a učební prostředí.
 • Široký výběr volitelných a vedlejších studií.
 • Aktivní studentský život a všestranné aktivity.
 • Kompaktní kampus, kde je vše blízko.

Přečtěte si více: utu.fi/degrees

Poslání

University of Turku je mezinárodně aktivní a atraktivní výzkumná univerzita, jejíž síla spočívá ve vysoce kvalitním multidisciplinárním výzkumu.

Podporujeme vzdělání a svobodnou vědu a poskytujeme vysokoškolské vzdělání založené na výzkumu. Úzce spolupracujeme s finskou společností a aktivně se podílíme na rozvoji regionu.

Strategické cíle

Inspirujeme jedinečné vzdělávací zkušenosti a vynikající studijní výsledky

Vychováváme budoucí odborníky, kteří budou řešit složité vědecké otázky a společenské problémy a budovat udržitelný svět. Vzdělávání, které poskytujeme, povzbuzuje studenty k samostatnému kritickému myšlení a dosahování komplexních vzdělávacích cílů. Naši absolventi mají vynikající schopnosti spolupráce, schopnost vytvářet práci pro sebe i ostatní a odborné znalosti, které lze uplatnit v různých sektorech společnosti.

Pěstujeme poutavé a výjimečné výzkumné prostředí

Výzkum provedený na University of Turku je etický a vědecky vynikající. Náš výzkum má významný dopad a odpovídá budoucím globálním výzvám. Úzká národní a mezinárodní výzkumná spolupráce posiluje pozici univerzity mezi předními výzkumnými univerzitami na světě.

Jsme proaktivní a dynamický partner

University of Turku nese globální odpovědnost a je proaktivním partnerem ve vývoji. Vynikající výzkum a vzdělání vytvářejí základ pro náš rostoucí vliv. Školíme odborníky se schopností změny, kteří budují udržitelnou budoucnost v různých sektorech společnosti.

Jsme aktivní odborná komunita

Jsme rovnocenná a různorodá univerzitní komunita se silným souborem hodnot. Řídíme se principy udržitelného rozvoje. Blahobyt naší univerzitní komunity je základem našeho úspěchu. Pohoda se odráží v motivaci, bezproblémové spolupráci a dobrých výsledcích.

Díky našim vynikajícím službám, kompaktnímu kampusu a aktivnímu studentskému životu se zahraniční studenti cítí jako doma a v bezpečí od samého začátku svého pobytu.

Inspirativní výzkumná kariéra

Blaho celé univerzitní komunity je pro nás důležité. Chceme podporovat mladé výzkumníky v jejich kariéře a nabídnout jim výzkumné prostředí a komunitu, která je inspiruje k jedinečným úspěchům a výsledkům.

Preventivní účinek xylitolu na zubní kaz byl poprvé objeven v Ústavu zubního lékařství University of Turku . Každý rok pochází přes sto různých inovací a desítky odhalení vynálezů z výzkumu prováděného na univerzitě. Inovace z výzkumu

Kreativní, agilní a inovativní

Rozvíjíme podnikatelský přístup a aktivity v rámci celé univerzity. Nabízíme růstovou platformu pro startupy a spinoffy vycházející ze špičkového výzkumu.

Budujte s námi svou budoucí kariéru

University of Turku je oblíbenou destinací pro výměnné, magisterské a doktorské studium. Spolupracujeme s více než 400 univerzitami po celém světě a nabízíme našim studentům široký výběr kurzů a programů vyučovaných v angličtině.

Vítejte ve studentském městě Turku

Areál Turku University of Turku se nachází v blízkosti centra města a řeky Aura v blízkosti dalších institucí vyššího vzdělávání, společností Turku Science Park a univerzitní nemocnice v Turku. Areál kampusu sahá od katedrály v Turku až po železniční stanici Kupittaa.

Všechny důležité služby pro studenty, personál i návštěvníky se nacházejí v blízkosti kampusu. Všude se snadno dostanete pěšky, na kole nebo městskými autobusy Föli.

Společným cílem vysokých škol v Turku a města Turku je být nejlepším studentským městem ve Finsku! Aktivní studentský život, snadná a dobře fungující veřejná doprava a dostupné bydlení jsou velkými přednostmi Turku. Až 99 % městských studentů vysokých škol doporučuje Turku jako studentské město svým přátelům.

Zjistěte více o studentském městě Turku na Youtube kanálu Study in Turku !

Rozumné životní náklady s mnoha možnostmi bydlení , plnohodnotné veřejné a soukromé služby, živý kulturní život a různé možnosti venkovní rekreace u okolního moře souostroví zaručují, že Turku nabízí nejlepší kvalitu života a je lukrativním místem i pro studenty jako pro kvalifikované odborníky.

Podle strategického cíle stanoveného městem bude do roku 2029 Turku nejzajímavějším městem severního Pobaltí se silným základem v oblasti umění i vědy. Turku buduje jedinečná aktiva – kreativní výrobní průmysl, biotechnologie, logistické znalosti – prostřednictvím výhod klastru a synergií.

Vítejte v Turku, Finsko!

Místa

 • Student and Admissions Services University of Turku 20014 Turun yliopisto, , Turku

 • Department of Teacher Education Seminaarinkatu 1, 26100, Rauma

Otázky