Keystone logo
© Roman Vukolov
University of Turku

University of Turku

University of Turku

Úvod

Multidisciplinární. Mezinárodní. Výzkumná univerzita.

University of Turku je aktivní akademická komunita 25 000 studentů a zaměstnanců, která provádí průkopnický a interdisciplinární výzkum. Zapojujeme se do rozvoje finského a mezinárodního vzdělávání a inovací, které připravují cestu pro světlejší budoucnost.

Kromě Turku máme také kampusy ve městech Rauma a Pori a operace po celém Finsku - od Laponska po souostroví.

Efektivní výzkum

Provádíme výzkum a snažíme se o lepší budoucnost a pohodu.

Podporujeme bezplatnou, efektivní a otevřenou vědu. Náš výzkum je multidisciplinární a mezinárodní a zaměřuje se na nové interdisciplinární iniciativy.

Náš výzkum je profilován do šesti tematických oblastí:

 • Biodiverzita a udržitelnost
 • Budoucí technologie a digitální společnost
 • Kulturní paměť a sociální změny
 • Děti, mladí lidé a učení
 • Zdraví, diagnostika a vývoj léků
 • Námořní a námořní studie

10 Nejlepší důvody k výběru UTU

 • UTU je jednou z nejvíce mezinárodních univerzit ve Finsku.
 • Programy založené na našich silných stránkách ve výzkumu.
 • Vynikající kariérní vyhlídky pro absolventy.
 • Pro talentované studenty jsou k dispozici velkorysá stipendia.
 • Profesoři a lektoři, kteří vás vyzývají k učení.
 • Osobní podpora a služby během vašich studií.
 • Moderní zařízení a výukové prostředí.
 • Široký výběr volitelných a vedlejších studií.
 • Aktivní studentský život a všestranné aktivity.
 • Kompaktní kampus, kde je vše blízko.

Přečtěte si více: utu.fi/degrees

Prohlášení o poslání

University of Turku je mezinárodně aktivní a atraktivní výzkumná univerzita, jejíž síla spočívá ve vysoce kvalitním multidisciplinárním výzkumu.

Podporujeme vzdělávání a bezplatnou vědu a poskytujeme vysokoškolské vzdělání založené na výzkumu. Úzce spolupracujeme s finskou společností a aktivně se podílíme na rozvoji regionu.

Strategické cíle

Inspirujeme jedinečné vzdělávací zkušenosti a vynikající výsledky učení

Vychováváme budoucí odborníky, kteří budou řešit složité vědecké otázky a sociální otázky a budovat udržitelný svět. Vzdělávání, které poskytujeme, povzbuzuje studenty k nezávislému kritickému myšlení a dosažení komplexních učebních cílů. Naši absolventi mají vynikající schopnosti spolupráce, schopnost vytvářet práci pro sebe i ostatní a odborné znalosti, které lze uplatnit v různých sektorech společnosti.

Pěstujeme poutavé a výjimečné výzkumné prostředí

Výzkum prováděný na University of Turku je etický a vědecky vynikající. Náš výzkum má významný dopad a odpovídá budoucím globálním výzvám. Úzká národní a mezinárodní výzkumná spolupráce posiluje pozici univerzity mezi předními výzkumnými univerzitami na světě.

Jsme proaktivní a dynamický partner

University of Turku nese globální odpovědnost a je aktivním partnerem ve vývoji. Vynikající výzkum a vzdělání tvoří základ pro náš rostoucí dopad. Školíme odborníky se schopností změny, kteří budují udržitelnou budoucnost v různých sektorech společnosti.

Jsme aktivní odborná komunita

Jsme rovnocenná a různorodá univerzitní komunita se silným souborem hodnot. Řídíme se zásadami udržitelného rozvoje. Blahobyt naší univerzitní komunity je základem našeho úspěchu. Pohoda se odráží v motivaci, bezproblémové spolupráci a dobrých výsledcích.

Díky našim vynikajícím službám, kompaktním kampusům a aktivnímu studentskému životu se zahraniční studenti cítí jako doma a v bezpečí od samého začátku svého pobytu.

Inspirující kariéra ve výzkumu

Pro nás je důležitá pohoda celé univerzitní komunity. Chceme podporovat mladé výzkumné pracovníky v jejich kariéře a nabídnout výzkumné prostředí a komunitu, která je inspiruje k jedinečným úspěchům a výsledkům.

Preventivní účinek xylitolu na zubní kaz byl poprvé objeven v Ústavu zubního lékařství University of Turku . Z výzkumu prováděného na univerzitě každoročně pochází více než sto různých inovací a desítky objevů vynálezů. Inovace z výzkumu

Kreativní, agilní a inovativní

Rozvíjíme podnikatelský přístup a aktivity na celé univerzitě. Nabízíme růstovou platformu pro startupy a spinoffs vycházející z špičkového výzkumu.

Budujte s námi svou budoucí kariéru

University of Turku je oblíbenou destinací pro výměnné, magisterské a doktorské studium. Spolupracujeme s více než 400 univerzitami po celém světě a nabízíme našim studentům široký výběr kurzů a programů vyučovaných v angličtině.

Vítejte ve Studentském městě Turku

Areál Turku University of Turku se nachází v blízkosti centra města a řeky Aury poblíž dalších vysokých škol, společností vědeckého parku Turku a univerzitní nemocnice v Turku. Areál areálu sahá od katedrály v Turku až k železniční stanici Kupittaa.

Všechny důležité služby pro studenty, personál i návštěvníky se nacházejí v blízkosti kampusu. Cestování všude je užitečné buď pěšky, na kole nebo městskými autobusy Föli.

Společným cílem vysokých škol v Turku a městě Turku je být nejlepším finským studentským městem! Aktivní studentský život, snadná a dobře fungující veřejná doprava a dostupné bydlení jsou skvělými aktivy Turku. Až 99% studentů vysokých škol ve městě doporučuje Turku jako studentské město svým přátelům.

Zjistěte více o studentském městě Turku na YouTube na kanálu Study in Turku !

Přiměřené životní náklady s mnoha možnostmi bydlení, rozsáhlými veřejnými a soukromými službami, živým kulturním životem a řadou možností pro venkovní rekreaci u okolního moře souostroví zaručují, že Turku nabízí nejlepší kvalitu života a je lukrativním místem i pro studenty jako pro kvalifikované profesionály.

Podle strategického cíle stanoveného městem bude Turku do roku 2029 nejzajímavějším městem severního Baltského moře se silným základem v umění i vědách. Turku buduje jedinečná aktiva - kreativní zpracovatelský průmysl, biotechnologie, logistické znalosti - prostřednictvím komfortu klastru a synergií.

Vítejte ve finském Turku!

Chcete jednou měsíčně dostávat upomínky na termíny, pozvánky na akce a tipy na váš e-mail?

Přihlaste se k odběru newsletteru Future with UTU zaslaného přijímacími službami University of Turku .

Místa

 • Turku

  Student and Admissions Services University of Turku 20014 Turun yliopisto, , Turku

 • Rauma

  Department of Teacher Education Seminaarinkatu 1, 26100, Rauma

  Otázky