Keystone logo
Universidad Panamericana de Guatemala

Universidad Panamericana de Guatemala

Universidad Panamericana de Guatemala

Úvod

Kdo jsme

V Universidad Panamericana máme kompletní systém vysokoškolského vzdělávání . Přispíváme k rozvoji země prostřednictvím inovativních možností odborné přípravy a profesionalizace s vysokými standardy akademické kvality.

Dnes máme sedm Metropolitních kampusů a 106 lokalit, které se nacházejí v Guatemala City a ve vnitrozemí země. Zapsali jsme více než 17 000 studentů a učili více než 75 profesí mezi techniky, učiteli, bakalářskými, magisterskými a doktorandskými, přímými, polo tváří a virtuálními způsoby.

vyhlídka

Být relevantní volbou vyššího vzdělání na národní i mezinárodní úrovni s křesťanskou kvalitou, principy a hodnotami.

poslání

Přispívat k udržitelnému integrálnímu rozvoji a formovat kompetentní profesionály s křesťanskými principy a hodnotami .

Právní základ

Panamerická univerzita byla pověřena Radou vysokého školství CEPS dne 2. října 1998, podle občanského rejstříku v Guatemala City, pod číslem tři sta osmdesát tři (383). Registrováno s právním statusem Ne. Čtyřicet devět (49).

Svou akademickou činnost začal v lednu 1999.

historie

Universidad Panamericana začíná fungovat jako předběžný projekt v roce 1993 pod vedením představenstva Křesťanské nadace pro rozvoj vzdělávání v Latinské Americe (FUNDACEDE). Během prvního roku je stanoven harmonogram činností a je předložen první návrh nazvaný „Návrh na vytvoření křesťanské univerzity v Guatemale“. První konzultace s odborníky probíhá za účelem prezentace vize 7. ledna 1994 a poté přistoupíme k integraci pracovních komisí pro přípravu projektu, jejich kariéry a schopnosti s účastí více než 50 odborníků v různých speciality

Výsledkem různých konzultací je předběžný návrh, který byl předložen Radě vysokého školství dne 2. srpna 1996 . Projekt nebyl v té době schválen, což naznačuje, že ačkoli byl akademický projekt dokončen, komise pro formální a právní záležitosti neschválila, která byla oznámena 11. února 1997 . Po řadě technických a právních jednání je podruhé prezentována pod názvem Stvořitelského projektu „ Universidad Panamericana de Guatemala “ dne 12. prosince 1997.

Konečně na zasedání 2. října 1998 Rada vysokého školství soukromého rozhoduje o schválení vytvoření Panamerické univerzity, čímž ukončí fázi řízení. Realizační fáze se provádí od 17. listopadu 1998 , kdy je Smlouva o vytvoření zveřejněna v Úředním věstníku Střední Ameriky v souladu se zákony dané země.

25. ledna 1999 proběhne inaugurační akt Panamerické univerzity, kterému předsedá správní rada univerzity. Zúčastnili se jej zástupci univerzit San Carlos de Guatemala, Mariano Gálvez, Rafael Landívar, Francisco Marroquín, del Valle a Rural de Guatemala, jakož i členové Rady pro vysokoškolské vzdělávání CEPS, vládní úřady a hosté. od jiných institucí.

Během zahajovacího ceremoniálu byla zvláštní zmínka o uznání třem zakladatelům tohoto projektu, kteří zemřeli, aniž by to viděli, pan Rafael Pantoja Herrera, pan Renan Quiñónez a Dr.

Universidad Panamericana jako své ředitelství zahájila svou akademickou práci zařízení umístěná na cestě do San Isidro, zóny Aldea Acatan 16, kterou vlastní FUNDACEDE a postoupila se na univerzitu. V těchto budovách Christian Verbo College pracuje ráno od roku 1990 . Universidad Panamericana má na začátku své činnosti infrastrukturu, nábytek a vybavení Verbo Christian College a Verbo Christian Church.

Inaugurační lekce pana rektora Ing. Abela Giróna se koná v hledišti Univerzitního kampusu 13. února 1999 . Universidad Panamericana začíná nabízet vzdělávací služby na svých pěti fakultách: Teologie, komunikační vědy, právní vědy, vzdělávání a obchodní administrativa.

Místa

 • 8a. Avenida, zona 8 de Mixco Guatemala, , Guatemala City

 • Instituto Básico por Cooperativa Barrio San Pablo, Santa María Cahabón, Alta Verapaz (frente a Ermita de Colonia El Rosario), , Cahabon

 • 1a. Av. y 3a. Calle esquina Zona 3, Escuela Urbana para Varones No. 1, Rabinal, Baja Verapaz, , Rabinal

 • 4a. Avenida 7-48, Zona 1, Quinta Los Aposentos (Edificio Nuevo) Alameda Chimaltenango, , Chimaltenango

 • Colegio Sagrada Familia, , Chiquimula

 • Asocociacion moises Lira serafin., , San Agustín Acasaguastlán

 • Canton Central, Colegio Evangélico Bethel., , San Antonio Huista

 • 4a. calle y 15 avenida, colonia san agustín, aldea santo tomás de castilla, Puerto barrios, Izabal., , Puerto Barrios

 • Instituto Mixto de Educación Básica por Cooperativa Barrio el Centro, San Luis Jilotepeque., , San Luis Jilotepeque

 • Campus Universitario Jutiapa, Calle 15 de Septiembre 8-13 zona uno bo. Latino Jutiapa (Media cuadra arriba del Hospital Nacional de Jutiapa)., , Jutiapa

 • Escuela Oficial Rural Mixta Xé chevex Cantón Ilom Municipio de Chajul, , Sayaxché

 • Instituto Imprimisi 5ta. Calle 2-22 Zona 1. Barrio el Progreso, , Sibilia

 • IMEBCI 1a. Calle 1a. Avenida colonia La Paz zona 1 Playa Grande., , Playa Grande Ixcan

 • Colegio Centro Americano, en la colonia el Pedregal, 5a. calle 5-05 zona 6, Reu., , Retalhuleu

 • Colegio Americano Superior Calle de Los Nazarenos No. 28, Antigua Guatemala., , Antigua Guatemala

 • Colegio Evangelico Nueva Vida 4ta. Av. Zona 2., , Pajapita

 • Cantón Pachicaj, Centro Integral Santiaguito, frente al campo de futbol de Santiago Atitlán., , Santiago Atitlán

 • Colegio Nueva Familia ubicado en el Km. 1 carretera a San Francisco Zapotitlán, departamento de Suchitepequez., , Mazatenango

 • Colegio Centro de Estudios Avanzados Totonicapán 9na Calle A 08-043 zona 3, Totonicapán., , Totonicapán

 • Instituto Mixto de Educ. Básica por Cooperativa Prof. Victor Manuel Juarez Obando Barrio El Centro El Chal, Petén., , Zacapa

Otázky