Keystone logo
The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

Úvod

Zambijská univerzita vyprodukovala více než 100 000 absolventů a přispěla k výzkumu a technologickému rozvoji pro místní a mezinárodní komunity. Má více než 100 dohod o spolupráci s renomovanými univerzitami po celém světě.

Akademici

Vysokoškolské tituly

Vysokoškolské programy jsou určeny především pro pracující dospělé, kteří nejsou schopni splnit své další závazky.

Magisterské tituly

Jste připraveni posunout svou kariéru na další úroveň? UNZA v současné době nabízí magisterské studijní programy od obchodních po vzdělávací témata.

Výkonné vzdělávání

Certifikáty výkonného vzdělávání jsou navrženy tak, aby pomohly profesionálům získat nové dovednosti s důrazem na aplikace v reálném světě.

Historie UNZA

Univerzita v Zambii (UNZA) byla zřízena zákonem parlamentu č. 66 z roku 1965. První příjem studentů se uskutečnil 17. března 1966. Heslo univerzity, služeb a excelence se řídí vývojem univerzity od jejího založení .

UNZA se nachází v Lusace ve dvou areálech. Hlavní kampus je kampus Great East Road a nachází se na Great East Road, 6 km od centra města. Druhým kampusem je kampus Ridgeway zajišťující lékařskou školu. Nachází se na silnici John Mbita Road, 4 km jihovýchodně od Lusaky, naproti fakultní fakultní nemocnici.

V říjnu 1965 udělil Jeho Excelence prezident Zambské republiky souhlas se zákonem č. 66 z roku 1965 a jeho zahájením 12. listopadu 1965 téhož roku došlo k legální existenci zambijské univerzity.

V rámci rekonstituované prozatímní rady postupoval nábor zaměstnanců rychle proti termínu stanovenému pro první příjem studentů, konkrétně 17. března 1966. V ten den bylo zahájeno první akademické zasedání v kampusu Ridgeway.

Prezident Dr. Kaunda byl jmenován kancléřem 12. července 1966 za přítomnosti zástupců více než padesáti dalších univerzit a přibližně dvou tisíc hostů. Následující den. Kancléř položil základní kámen zambijské univerzity v kampusu Great East Road.

Filozofie managementu

Univerzita přijme participativní styl řízení, který bude motivovat zaměstnance, poskytne pracovní prostředí, které vede k vysoké produktivitě, týmovou práci, v níž je příkladem vedení, bude poskytovat efektivní komunikaci a vedení, které bude přístupné všem, a bude podporovat individuální růst.

Naše základní hodnoty

 • Akademická svoboda
 • Odpovědnost
 • Spravedlnost
 • Dokonalost
 • Zelené prostředí
 • Inovace
 • Integrita

Naše poslání a vize

 • Vize: Významná univerzita vedená snahou o znalosti, inovace a sociální odezvu
 • Poslání: Poskytovat relevantní, inovativní a poptávkou řízené vysokoškolské vzdělávání pro socioekonomický rozvoj.

Místa

 • Lusaka

  Great East Road, 10101, Lusaka

  • Lusaka

   John Mbita Road, Medical School, , Lusaka

   Otázky