Keystone logo
POLI.design

POLI.design

POLI.design

Úvod

Top pět hodnoceno, jedinečné pro ty, kteří se ho zúčastnili.



7 školicích oblastí, 5 inovačních cest, 80 školicích projektů s více než 25 magisterskými programy a více než 25 kurzy pro pokročilé.

POLI.design je nezisková konsorciální společnost založená Politecnico di Milano a jejím prostřednictvím přistupuje k velkému fondu multidisciplinárních dovedností přítomných na první a nejvýznamnější italské technické univerzitě.

Tradice a inovace, kvalita a schopnost spojení s profesionálním světem jsou základními kameny, díky kterým se POLI.design od roku 1999 stala jednou z referenčních společností na mezinárodní úrovni pro postgraduální vzdělávání.

Spolu se Školou designu Politecnico di Milano a Katedrou designu tvoří POLI.design Designový systém Politecnico, souhrn zdrojů, dovedností, struktur a laboratoří, které patří mezi nejdůležitější na světě.

POLI.design je postgraduální škola designu na Politecnico di Milano, která podporuje a doplňuje učební osnovy Školy designu, jejímž cílem je profesionální školení a efektivní začlenění do mnoha oblastí práce, ve kterých dnes designér působí.

Hraje klíčovou roli mezi univerzitami, podniky, organizacemi a institucemi a profesními světy, působí v perspektivě internacionalizace a čas od času navazuje partnerství s univerzitami, školami, organizacemi, institucemi, společnostmi a společnostmi.

Naše vize

Ve složitých a úzce provázaných světech, jako jsou ty, ve kterých dnes žijeme, představuje design zdroj, který může vést společnosti a výrobní systémy k novým modelům vývoje; je to také zdroj, který je v dnešní době zásadní pro obstát v globální konkurenci z hlediska identity a rozmanitosti.

Design je hybnou silou růstu, která může vést individuální a kolektivní volby prostřednictvím kulturních trendů, řídit vkus, chování, životní styl a styly spotřeby. Má četné a velmi rozmanité aplikace: od výzkumu a aplikací spojených se zaváděním nových technologií po navrhování nových produktů a služeb, od studia komunikačních rozhraní po řízení ergonomických a environmentálních kvalit, od definování městských prostorů a vlastního těla až po řízení procesů. související s politikami environmentální a sociální udržitelnosti.

V této souvislosti POLI.design navrhuje:

  • sjednotit akademickou a obchodní kulturu a svět znalostních profesionálů;
  • podporovat a rozvíjet design jako disciplínu a systém profesí;
  • podporovat ctnostné vztahy mezi univerzitami, institucemi, výrobci a odborníky;
  • podporovat rozvoj kreativních podniků.

5 způsobů inovace

Aktivní učení Akulturace designu Partner ve vzdělávání
Cílem těchto cest je aktivovat znalosti designu vytvářením hodnoty pro společnosti a instituce. Školení a aplikovaný výzkum jsou orientovány na pochopení nového trhu a požadavků spotřebitelů, na vytváření inovací. Naše akademická kultura a vaše tržní výzvy se setkávají v inovačních cestách, ve kterých POLI.design zpřístupňuje disciplinární znalosti a aktivní pedagogické zkušenosti společnostem, sdružením a institucím. Kultura designu roste prostřednictvím štěpů: mezi akademickou obcí, asociacemi, společnostmi, profesionály. Partnerství nabízené prostřednictvím vzdělávacích cest, které budeme společně podporovat způsoby, které splňují vaše cíle.
Zkušenosti se stáží Soutěže a události
Design má mnoho tváří, jako naši studenti: tavící kotlík kultur, jazyků, zkušeností, specializací. A jen jeden společný rys: akademické vzdělání tak solidní jako kdysi a tekuté, jak naše doba vyžaduje. Design je motorem růstu, kulturní orientace, evoluce vkusu, proměny životního stylu a spotřeby. O to se v POLI.design staráme a v těchto otázkách můžeme společně rozvíjet soutěže a kulturní akce.

Designový systém Politecnico

Spolu s Politecnico Design School a Design Department tvoří POLI.design Design System Politecnico di Milano, výzkumného, vzdělávacího a propagačního centra, které je ve svém oboru jedinečné na světě. POLI.design také významně souvisí s italským designovým systémem, a to díky vztahu s designérskými asociacemi, jako:

  • ADI Associazione per il Disegno Industriale
  • AIPi Associazione Italiana Progettisti d'Interni
  • AIAP Associazione Italiana Design della Comunicazione Visiva
  • Federlegno Arredo

Oddělení designu

Potvrzuje důležitost silného propojení mezi výzkumem a školením, katedra rozvíjí a podporuje pedagogické dovednosti v oblasti designu a příbuzných oborů.

Škola designu

Dnes největší mezinárodní univerzita pro vzdělávání produktových, komunikačních, interiérových a módních návrhářů, a to jak řadou studentů, tak pedagogických pracovníků.

POLI.design po celém světě

POLI.design je mezinárodní znalostní síť, spojená s lokální dynamikou po celém světě. Vždy otevřený nové spolupráci a vždy orientovaný na budování stabilních vztahů s těmi ve světě, kteří myslí, vyrábějí, učí, studují design.

Přes hranice, směrem k jedinečnosti

Věříme v design, který ví, jak myslet za staré hranice, budovat novou designovou kulturu, vytvářet hodnoty. Pro lidi, komunity, podniky po celém světě.

Pracujeme na podpoře a šíření inkluzivní a udržitelné kultury designu, posilování a prohlubování mezinárodních vztahů.

Vybudovali jsme silné vztahy se společnostmi a institucemi po celém světě, nabízíme školicí programy pro mezinárodní studenty, odborníky a společnosti a organizujeme školicí kurzy šité na míru a specifické projekty.

Fungujeme jako most mezi akademickým světem a profesionálními kontexty prostřednictvím experimentálních aktivit zahrnujících studenty a profesionály ve všech oblastech designu. Každý rok vítáme studenty z více než 80 zemí celého světa.

Mezinárodní síť POLI.design

POLI.design působí v rámci mezinárodní sítě, která neustále roste díky rozsáhlým zkušenostem a spolupráci ve stále více propojené a globální dimenzi. Naším cílem je propagovat a šířit kulturu designu prostřednictvím posilování a prohlubování našich mezinárodních vztahů.

POLI.design si vybudoval silné vztahy se společnostmi a institucemi po celém světě tím, že nabízí školicí programy pro mezinárodní studenty, odborníky a společnosti a pořádá školení na míru a projekty specifické pro dané místo.

Cílem POLI.design je podporovat výměnu, přístup a mobilitu ve světě designu, posilování a prohlubování vztahů v perspektivě šíření kultury designu.

POLI.design zahrnuje každý rok mezinárodní studenty pocházející z 88 zemí celého světa, jako je Kolumbie, Brazílie, Peru, Mexiko, Chile, Ekvádor, Čína, Kostarika, Turecko, Rusko, Indie, Uruguay, Řecko, Libanon, Švýcarsko, Dánsko, Korea, Thajsko, Maroko, Mauricius, Katar, Uganda atd.

Vlastnosti kampusu

Campus Bovisa - Politecnico di Milano, největší designové centrum v Itálii

Designový systém POLIMI vytvořený oddělením designu, školou designu a POLI.design se nachází ve čtvrti Bovisa, severně od města Milána, kousek od centra města, na symbolickém místě průmyslového Milána. minulosti. Tato čtvrť nyní zažívá široký proces městské transformace a je předurčena stát se centrem vysokoškolského vzdělávání, výzkumu a inovací.

Politecnico di Milano započalo svou historii v Bovise tím, že se před téměř dvaceti lety usadilo v dnešním sídle via Durando, v přebudované továrně bývalé Ceretti & Tanfani, kde se v minulosti vyráběly kabely pro lanovky.

Vybavení a laboratoře

POLIMI Design System má jeden z mezinárodně nejvíce uznávaných laboratorních systémů.

Zabírá plochu asi 10 000 metrů čtverečních v budově, kde sídlí Škola designu a výukové aktivity POLI.design .

    Přijímací řízení

    Jak podat žádost o přijetí k účasti na specializačním magisterském studiu

    Jste-li kandidátem s kvalifikací získanou v Itálii, abyste mohli požádat o přijetí do specializačního magistra, budete muset našim kancelářím poskytnout následující dokumenty:

    • žádost o přijetí;
    • životopis;
    • sken kvalifikace;
    • kopie dokladu totožnosti;
    • jakýkoli jiný dokument, který může konkrétní magistr vyžadovat (tj. portfolio, osvědčení o znalosti jazyka atd.).

    Pokud jste kandidát s kvalifikací získanou v zahraničí, budete muset našim kancelářím předložit následující dokumenty:

    • žádost o přijetí;
    • životopis;
    • sken získaného diplomu;
    • překlad diplomu do italštiny, angličtiny, francouzštiny nebo španělštiny;
    • sken certifikátu s vykonanými zkouškami;
    • překlad certifikátu se zkouškami v italštině, angličtině, francouzštině nebo španělštině;
    • kopie pasu nebo kopie dokladu totožnosti;
    • jakýkoli jiný dokument, který může konkrétní magistr vyžadovat (tj. portfolio, osvědčení o znalosti jazyka atd.).

    Teprve po oznámení o přijatelnosti může student zahájit postup žádosti o vízum a veškerou dokumentaci potřebnou pro zápis na Politecnico di Milano.

    Jak podat žádost o přijetí k účasti na kurzech vysokoškolského vzdělávání

    K žádosti o přijetí do vysokoškolského studia je třeba zaslat následující dokumenty:

    • žádost o přijetí;
    • životopis;
    • kopie dokladu totožnosti;
    • kopie daňového řádu;
    • jakýkoli jiný dokument, který může být vyžadován jedním Kurzem (tj. portfolio, osvědčení o znalosti jazyka atd.);
    • kopie vstupního víza a povolení k pobytu (pouze studenti ze zemí mimo EU), je-li požadováno.

    Výsledek požadavku

    Po úspěšném absolvování přijímacího testu pro magisterské i vysokoškolské kurzy vás POLI.design informuje o výsledku hodnocení.

    Poté budete mít přístup do své osobní oblasti, kde najdete potvrzení o přijetí spolu s pokyny, jak potvrdit svou registraci.

    POLI.design ověří nahrané registrační dokumenty a příslušné potvrzení o platbě.

    Vždy ve vaší osobní oblasti budete informováni o průběhu vaší žádosti.

    Pro studenty v zahraničí

    aa

    Vízové požadavky

    Poté, co dokončíte svůj zápis do Specializing Master, pokud nejste občanem EU, měli byste požádat o dlouhodobé studijní vízum.

    Pro přihlášku se budete muset zaregistrovat na webu Universitaly a poté Politecnico di Milano potvrdí vaši registraci v systému a všechny požadované údaje, abyste mohli přihlášku dokončit.

    Kontaktujte prosím POLI.design Education Office, abyste získali nějaké tipy, které mohou být v aplikaci užitečné.

    Povolení k pobytu pro studenty EU

    Pokud jste občanem Evropy nebo Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Švýcarska, není nutné žádat o povolení k pobytu. Chcete-li však pobývat v Itálii po dobu delší než tři měsíce, je nutné se zaregistrovat u matričního úřadu obce bydliště, a to výběrem jednoho z následujících způsobů:

    A. Studenti, kteří nemají v úmyslu přestěhovat své bydliště do Itálie:

    Chcete-li získat přechodný pobyt v Itálii, musíte se obrátit přímo na matriční úřad podle svého výběru předložením následujících dokumentů:

    • kopie a originál platného cestovního pasu/občanského průkazu;
    • kopie a originál daňového řádu;
    • kopie potvrzení o zápisu do kurzu v italštině;
    • kopie a originál evropského zdravotního průkazu (EHIC) aktuálního stavu sounáležitosti;
    • doklad o dostatečných ekonomických zdrojích (minimálně 5 825 EUR) poskytnutý prostřednictvím formuláře Euro1 (vyplňte bod „“ B „“ pouze v případě, že existují vyživovaní rodinní příslušníci). Na formuláři v části věnované osobním údajům uveďte místo bydliště (s odkazem na zemi vašeho bydliště) a adresu bydliště v Miláně.

    Zápis do dočasné evidence platí jeden rok ode dne vydání.

    Centrální podatelna: Municipio 1 – Oblast služeb občanům – Cizinecká kancelář nebo přepážka (vezměte si lístek „C“), přes Larga 12, 20122 Milán – Otevírací doba: pokračování pondělí až pátek, od 8:30 do 15:30

    B. Studenti, kteří mají v úmyslu přesunout své bydliště do Itálie:

    Nejprve si prosím zkontrolujte, zda trvalé přestěhování vašeho bydliště nemá nějaké důsledky. Chcete-li pokračovat, musíte se zaregistrovat na matričním úřadě zasláním e-mailu s přiložením následujících dokumentů:

    • kopie dokladu totožnosti;
    • kopie daňového řádu;
    • potvrzení o přijetí na vysokou školu;
    • zdravotní pojištění (evropský zdravotní průkaz/modul S1/soukromé zdravotní pojištění s platností registrace 1 rok/dobrovolná registrace u státní zdravotní služby);
    • doklad o dostatečných finančních prostředcích (minimálně 5825 EUR) poskytnutý prostřednictvím formuláře Euro1;
    • prohlášení o pobytu poskytnuté prostřednictvím vlastního potvrzení o prohlášení o pobytu.

    Povolení k pobytu pro studenty ze zemí mimo EU

    Pokud jste občanem mimo EU do 8 pracovních dnů od vašeho příjezdu do Itálie, budete muset zahájit postup pro vydání povolení k pobytu. Tento postup vyžaduje sestavení sady, kterou najdete na poštách ve „Sportello Amico“.

    Sada musí být vyplněna a doprovázena kopiemi následujících dokumentů:

    • kopie stránky s vízem a pasem s osobními údaji;
    • kopie dokladu o zaplacení zdravotního pojištění; v případě pojištění zakoupeného v zahraničí musí být toto potvrzeno italským velvyslanectvím vaší země a přeloženo do italštiny (pokud nebylo vystaveno v angličtině);
    • kopii potvrzení o průběhu studia, které má být absolvováno, potvrzené italským diplomatickým / konzulárním zastoupením při vydání vstupního víza.

    Aktualizovaný seznam požadovaných dokumentů je k dispozici na Imigračním portálu.

    Na poště dostanete potvrzení o vaší žádosti o povolení k pobytu. Stav vaší žádosti si můžete ověřit na webu Policie nebo na imigračním portálu. O dni, čase a místě odebrání povolení k pobytu budete rovněž informováni prostřednictvím SMS. Zahraniční studenti s řádným povolením k pobytu mohou pracovat maximálně 20 hodin týdně a 1 040 hodin ročně.

    Stipendia a financování

    Podívejte se na naše webové stránky a zjistěte více o našich finančních podporách a včasném přihlášení do našich specializovaných magisterských programů.

    Žebříčky

    • 1. v Itálii
    • 3. v Evropě
    • 5. na světě

    Politecnico di Milano - QS Ranking 2022 v kategorii Art&Design

    Místa

    • Milan

      POLI.Design, 38/A, via Durando, 20158, Milan

    Programy

      Instituce také nabízí:

      Otázky