Keystone logo
© Euler-Franeker Memorial University with public domain portrait of J. Euler
The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

Úvod

EULER (zkrácená forma, dlouhá forma: The Euler-Franeker Memorial University Institute) je nezávislý akademický institut formálně zřízený v rámci EUCLID (Euclid University), mezivládní smluvní organizace s univerzitní chartou. EULER je také držitelem samostatné univerzitní listiny v Nizozemském království, která jí umožňuje udělovat tituly EUCLID i EULER podle národního a mezinárodního práva.

Díky této strategické historii a vztahu je EULER schopen plně využít infrastrukturu EUCLID a institucionální uznání při zachování jeho jedinečných vlastností a vize.

Na křižovatce tradice a moderny

Vizí EULER jakožto univerzity „Memorial“ je pokračovat a oživit tradici vědecké přísnosti, disputace (formální debaty) a sociálně-duchovní angažovanosti velkých evropských univerzit, zejména původní univerzity Franeker, která poskytovala mimořádné vzdělání mezi rokem 1585. a 1811. EULER těží z finanční, technologické a akademické podpory mezivládní organizace k obnovení a zapojení velké tradice celosvětové akademické excelence.

Naše historie

Jsme hrdí na to, že jsme součástí Nizozemského království, protože naše kořeny sahají hluboko do historie, až do Nizozemska v 1500, přesněji 1585, rok založení univerzity ve Franekeru. Tato pozoruhodná univerzita pokračovala ve své původní podobě, dokud nebyla rozpuštěna francouzským císařem Napoleonem v roce 1811 a nakonec přestala fungovat, dokonce i její forma Athenaeum v roce 1843. „Popel z Franekera“ však zůstal doutnat jako její trvalá vize harmonizovat vědu a filozofii. , výzkum a teologie zůstaly stále důležitější.

O sto osmdesát let později byl plamen znovu zažehnut prostřednictvím pamětní univerzitní charty schválené Ministerstvem školství, vědy, kultury a sportu (Willemstad, Curaçao, Nizozemské království). Charta udělila The Euler-Franeker Memorial University (Foundation) zákonné právo oživit odkaz a vizi této pozoruhodné nizozemské instituce a zároveň také poprvé pod jménem univerzity připomínat hluboký odkaz Leonarda EULER .

Stipendia a financování

EULER se snaží být výjimečně dostupnou institucí a přitom chápat výzvu spočívající v placení nezbytných investic do vysokoškolského vzdělání.

EULER nemůže odkázat žadatele na externí zdroje financování, ale vydá oficiální dopis o přijetí, který lze použít k zajištění financování od bank a jiných zdrojů financování.

V současné době je k dispozici následující stipendium EULER . Další informace o kvalifikaci a postupech vám poskytne přijímací kancelář.

Místa

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • The Hague

  EULER | EU&NL Liaison Office Johan de Wittlaan 7, 2517 JR, The Hague

  Otázky