Keystone logo
ESCP Business School

ESCP Business School

ESCP Business School

Úvod

Společnost ESCP Business School založená v roce 1819, vyprodukovala generace vůdců a podnikatelů. Se svými šesti městskými areály v Berlíně, Londýně, Madridu, Paříži, Turíně a Varšavě umožňuje ESCP skutečně evropská identita nabízet jedinečný styl multikulturního vzdělávání v oblasti podnikání a globální pohled na otázky mezinárodního managementu. ESCP každý rok vítá více než 6 000 studentů a 5 000 vedoucích pracovníků z více než 120 různých zemí a poskytuje jim komplexní nabídku kurzů managementu a specializovaných programů (bakalářské, magisterské, výkonné MBA, PhD a výkonné vzdělávání). www.escpeurope.eu - Sledujte nás na Twitteru @ESCPeurope

Dějiny

Ačkoli se značka ESCP Business School vyvinula za téměř 200 let své historie, vždy zůstala věrná svým prvním třem písmenům. Počínaje rokem 1819 pod názvem École Spéciale de Commerce et d'Industrie a brzy poté, co byla přejmenována na École Supérieure de Commerce , se o 50 let později v roce 1869 vyvinula na ESCP. Po sloučení se sesterskou školou European School of Management (EAP) v r. 1999 se škola přibližně deset let jmenovala ESCP-EAP. A konečně, v roce 2009 se název školy změnil na ESCP Europe, přičemž výslovně odkazoval na její evropské dědictví a umístění.

Mezinárodní působnost ESCP Business School je viditelná již od útlého věku. Třída z roku 1824 již počítala s 30% zahraničních studentů s 15 různými národnostmi, mezi nimi sedm Španělů, pět Brazilců, pět Holanďanů, čtyři Němci a dva Američané.

Jazykové vzdělávání bylo podstatnou součástí jeho prvního vzdělávacího programu, který zahrnoval kromě francouzské gramatiky také kurzy angličtiny, němčiny a španělštiny. Od roku 1825 se na ESCP učilo celkem deset jazyků a studenti museli studovat alespoň tři z nich.
Asi o jeden a půl století později byl ESCP opět průkopníkem ve vytvoření obchodní školy pro více kampusů. S cílem reagovat na evropské volání školy byly v roce 1973 otevřeny kampusy v Německu a ve Velké Británii, následované Španělskem v roce 1988, Itálií v roce 2004 a Varšavou v roce 2015. V kontextu stále globalizovanějšího světa je ambicí ESCP Business School dnes má trénovat skutečně evropské manažery posilováním vazby mezi humanistickými hodnotami a manažerským vzděláváním. ESCP se stává skutečnou evropskou školou otevřenou světu.

Hlavní body 21. století

 • 2001: Master in Management program ESCP je potvrzen City University London, která studentům dává možnost získat evropský MSc v managementu.
 • 2002: ESCP Business School je akreditována asociací Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), což z ní činí jednu z prvních obchodních škol s akreditací Triple Crown: AACSB, EQUIS a AMBA.
 • 2004: Je založen pátý areál v italském Turíně. Master in Management studenti mohou získat italský titul Laurea Magistrale, ověřený univerzitou v Turíně.
 • 2005: Škola slavnostně otevřela svůj londýnský kampus po přestěhování z Oxfordu. ESCP má nyní městské kampusy v pěti hlavních evropských městech: Paříž, Londýn, Berlín, Madrid a Turín.
 • 2007: Program Master in Management je uznán na univerzitě Carlos III v Madridu a studenti mohou získat španělský titul Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas. ESCP je schopen udělit národní titul v každé ze svých pěti zemí implantace.
 • 2015: Škola založila svůj šestý evropský areál strategickou aliancí s univerzitou Kozminski ve Varšavě, jedinou obchodní školu ve střední a východní Evropě s trojitou akreditací (AACSB, EQUIS, AMBA).
 • 2016: Pařížský školní areál se rozšiřuje do čtvrti Montparnasse (levý lev v Paříži), rozvíjí aktivity výkonného vzdělávání a podporuje rozvoj a růst školy.
 • 2018: ESCP Business School stává autonomní od Regionální obchodní a průmyslové komory v Paříži Île-de-France, která je nyní majoritním akcionářem školy.

Mise

"Posláním ESCP Business School je inspirovat a vzdělávat zítřejší obchodní vedoucí."

Naše přesvědčení je, že budoucí obchodní představitelé budou muset být mezinárodní, digitální a mezikulturní. Náš přístup ke vzdělávání a organizační struktuře to odráží, a to se silnými mezinárodními programy, které předkládá integrovaná (celoevropská) fakulta napříč univerzitami na každém z hlavních evropských trhů.

Tuto mise prosazujeme prostřednictvím našeho jedinečného přístupu k mezinárodnímu managementu vzdělávání a výzkumu, který podporuje nadnárodní zkušenosti, spolupráci a učení v rámci celoevropského rámce.

V roce 2015 Škola formalizovala jedinečný přístup a perspektivu pod zkratkou C4B: Kultury pro (4) Podnikání . Toto pokračuje v naší práci a nyní je zakotveno v novém strategickém plánu na období 2018-2022.

Naše vize

(Co a kde chceme být do roku 2022)

„V roce 2022 bude ESCP celosvětově uznávána jako přední evropská obchodní škola pro mezinárodně zaměřené manažerské vzdělávání.Naše vize předpokládá

 • vytváření a šíření výzkumu světové třídy v mezinárodním / srovnávacím řízení, který formuje způsob, jakým organizace a lídři myslí a chovají se;
 • produkovat kulturně a digitálně inteligentní absolventy, kteří jsou schopni vytvářet a propojovat budoucí obchodní sféry;
 • zapojení smysluplně do podnikání, absolventů a vlády s cílem podpořit pokrok v oblasti mezinárodní řídící praxe a mezikulturních vztahů;
 • využívání rozmanitosti ve všech jejích formách jako zdroje inovací, síly a vůdcovství

Vlastnosti kampusu

Klíčová fakta

 • 6 areálů: Berlín, Londýn, Madrid,
  Paříž, Turín a Varšava
 • 130 akademických aliancí v Evropě a ve světě
 • Trojnásobná akreditace: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Pravidelně se řadí mezi nejlepší světové obchodní školy
 • Evropská správa reprezentující hlubokou evropskou identitu školy

  Akreditace

  Místa

  • Spain Online, Španělsko

  • c/ Arroyofresno, 1 28035 - Madrid Spain, , Madrid

  Otázky