Keystone logo
Arizona State University

Arizona State University

Arizona State University

Úvod

Arizona State University vyvinula nový model pro americkou výzkumnou univerzitu a vytvořila instituci oddanou excelenci, přístupu a dopadu – New American University. Charta ASU přijatá v roce 2014 je plánem této transformace.

ASU je komplexní veřejná výzkumná univerzita, měřená nikoli tím, koho vylučuje, ale kým zahrnuje a jak uspějí; pokrok ve výzkumu a objevování veřejné hodnoty; a převzetí základní odpovědnosti za ekonomické, sociální, kulturní a celkové zdraví komunit, kterým slouží.

"Aby naše společnost dosáhla svého ideálu, nemůže existovat nerovnoměrné rozdělení jejího nejdůležitějšího aktiva — vzdělání."

– Michael M. Crow, prezident, Arizona State University

Vzdělávací zkušenost na ASU je ponořením se do živého akademického podniku – myšlení zaměřeného na inovace a podnikání a hluboký závazek sloužit veřejnému zájmu v době rychlých a komplexních společenských změn. Vnitrostátně i mezinárodně uznávaná ASU se trvale řadí mezi nejlepší v téměř každém kritickém měření úspěšnosti studentů, výsledků průlomového výzkumu a dopadu v komunitách, kterým slouží.

Dějiny

8. února 1886 – téměř 30 let před udělením státnosti Arizoně – otevřela teritoriální normální škola, první arizonská vysokoškolská instituce, své dveře pro 33 studentů v budově se čtyřmi třídami v Tempe.

Od skromných začátků a přes řadu změn názvů, které vedly k hlasování lidí v roce 1958 a k vítězství 2:1 pro postup Arizona State College na Arizona State University , vedla trajektorie ASU, která trvala více než století, k její uznání jako „nejinovativnější“ univerzita v zemi podle US News & World Report — šest let po sobě.

Žebříčky

Statistika

 • Více než 61 600 studentů se přihlásilo jako nastupující studenti prvního ročníku do ASU na podzimní semestr 2021.
 • Více než dvě třetiny studentů prvního ročníku přijatých na podzim 2021 měly nevážené GPA 3,42 a vyšší.
 • 89 % vysokoškoláků ASU obdrželo na podzim 2020 určitou úroveň finanční pomoci.
 • 33 % vysokoškoláků ASU obdrželo na podzim 2020 granty Pell.

Přijetí

Pro ponoření kampusu na podzim 2021 získalo 80 % studentů prvního ročníku, kteří jsou obyvateli Arizony, jedno z nejlepších akademických stipendií ASU, které se souhrnně nazývá New American University Scholarships.

Vůbec nejrozmanitější třída, 46 % příchozích studentů prvního ročníku ASU na podzim 2021 pocházelo z menšinového prostředí.

S ohledem na závazek ASU k přístupu k vyššímu vzdělání je 30 % studentů ASU z první generace vysokoškolských studentů.

ASU zaujímá č. 1 mezi státními veřejnými vysokými školami s 86,2% mírou udržení studentů prvního ročníku.

Studenti v Barrett, The Honors College na ASU mají průměrnou váženou střední školu GPA 4,29. Sedmdesát tři procent z téměř 1 100 národních stipendistů zapsaných na ASU jsou studenti Barrett, včetně 402 finalistů za národní zásluhy a 392 příjemců programu uznávání College Board pro studenty, kteří jsou Afroameričané nebo černoši, hispánští Američané nebo Latinskoameričané, domorodci nebo kteří navštěvují škola ve venkovské oblasti nebo v malém městě.

Akademici

ASU nabízí více než 400 akademických bakalářských programů a oborů vedených odbornou fakultou na vysoce hodnocených vysokých školách a školách.

Prostřednictvím více než 450 postgraduálních studijních programů a certifikátů spolupracují studenti magisterského a doktorského studia ASU přímo s nejlepšími výzkumnými pracovníky v zemi.

US News & World Report řadí 86 studijních programů ASU mezi 25 nejlepších v zemi, včetně 39 programů zařazených mezi 10 nejlepších v zemi.

ASU je zařazena mezi 10 nejlepších celostátně pro nejlepší online bakalářské programy podle US News & World Report. Nabízí téměř 300 online studijních a certifikačních programů vyučovaných oceněnou fakultou ASU.

  English Language Requirements

  Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

  Místa

  • 411 N Central Ave, Ste 750, 85281, Central City

  • 4701 W Thunderbird Rd, Glendale, AZ 85306, United States, 85123, Arizona City

  • University Center, 411 N Central Ave, Phoenix, AZ 85004, USA, 85004, Tempe

  Otázky