Keystone logo
Austrálie

Studie Online v Austrálie 2024

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

 • Pronájem ve společném bytě

  769
 • Podíl na inženýrských sítích

  67
 • Internetové předplatné

  53
 • Místní doprava

  103

Ukázková cena životního stylu

 • Kombinace rychlého občerstvení

  9
 • Lístek do kina

  13
 • Pinta místního piva

  6

Vízové požadavky

U všech studijních programů budete muset požádat o studentské vízum podtřídy 500.

Vízum zvláštní kategorie (podtřída 444) je určeno pro státní příslušníky Nového Zélandu, kteří chtějí studovat v Austrálii.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Studentské vízum

Cena a měna

AUD 560

Aktuální poplatky za podání žádosti o studentské vízum jsou stanoveny na 560 AUD (~ 400€). Cena je vždy stejná bez ohledu na délku studia. Vezměte prosím na vědomí, že tato cena se může lišit v závislosti na místě, kde žádáte o studentské vízum (Austrálie nebo na pevnině).

Kdo může žádat o vízum?

Každý, kdo se zapíší jako mezinárodní student na kurz trvající čtyři měsíce nebo déle v Austrálii, bude potřebovat studentské vízum. Za účelem podání žádosti o australské studentské vízum, musíte mít bezpodmínečnou nabídku místa na univerzitě, přijali toto místo písemně a zaplatili požadovanou zálohu za školné. Program, který si vyberete, musí být mezi 12 a 52 týdny, abyste měli nárok na studentské vízum.

Kde můžete žádost podat?

Online systém

O toto vízum podtřídy 500 musí být požádáno pomocí online systému.

webová stránka:https://www.homeaffairs.gov.au/

Jak provést aplikaci?

Před podáním žádosti o vízum budete muset získat potvrzení o zápisu (COE) nebo nabídkový dopis potvrzující, že jste byli přijati do kurzu registrovaného v registru institucí kurzů Commonwealthu (CRICOS).

Při vyplňování online formuláře žádosti o vízum, budete muset poskytnout důkaz, že se setkáte:

 1. Finanční požadavky - částka, kterou potřebujete prokázat, že máte za životní náklady (odděleně od školného a cestování) je stanovena na 19 830 AU$ (~ 15 170 USD) po dobu jednoho roku. Případně můžete prokázat, že váš manžel nebo rodiče jsou ochotni vás podpořit a že vydělávají nejméně 60 000 USD (~ 45,850 USD) ročně.
 2. Požadavek na znalosti angličtiny - Pokud nejste z anglicky mluvící země (a nedokončili jste alespoň pětileté studium v anglicky mluvící zemi), budete muset prokázat, že umíte anglicky na požadovanou úroveň pomocí IELTS, TOEFL iBT, Pearson Test of English (PTE) Academic nebo Cambridge Advanced English (CAE).
 3. Zdravotní požadavek - Někteří studenti mohou být požádáni, aby provedli lékařskou a/nebo radiologickou prohlídku, aby prokázali, že jsou v dobrém zdravotním stavu (to platí například pro ty, kteří mají v úmyslu trénovat jako lékař, zubař nebo zdravotní sestra). S výjimkou těch z Belgie nebo Norska jsou všichni studenti povinni zakoupit Overseas Student Health Cover (OSHC).
 4. Požadavky na charakter - Australské studentské vízové požadavky stanoví, že pro vstup do Austrálie musíte mít dobrý charakter. To zahrnuje kontrolu rejstříku trestů.

Typicky, studenti musí předložit následující:

 • Vyplněný formulář žádosti o australské studentské vízum (157A)
 • Placený poplatek za žádost o vízum - v současné době 550 AU$ (ve většině případů ~ 420 USD
 • Kopie stránky s biodatami pasu (někteří studenti mohou být požádáni, aby fyzicky poskytli svůj cestovní pas)
 • Osvědčení o zápisu nebo nabídkový dopis
 • Důkazy o dostatečných finančních prostředcích
 • Důkaz o krytí zdravotního pojištění
 • Výsledky zkoušek angličtiny
 • Výsledky kontroly rejstříku trestů
 • Čtyři nedávné fotografie velikosti pasu

Po sestavení a naskenování podpůrných dokumentů si budete muset vytvořit účet a podat žádost v online aplikačním systému „ImmiAccount“: https://www.border.gov.au/immiaccount.

Kdy byste měli podat žádost?

Žádost o australské studentské vízum můžete podat až poté, co obdržíte Potvrzení o zápisu (CoE) od vámi vybrané univerzity.

Zpracování většiny žádostí o víza trvá čtyři týdny. Délka studentského víza závisí na zvoleném programu. Pokud studujete v Austrálii na kurz, který je delší než 10 měsíců a končí na konci australského akademického roku (obvykle v polovině prosince), vaše vízum bude obvykle platné do 15. března následujícího roku. Pokud je váš kurz delší než 10 měsíce a končí v lednu až říjnu, vaše vízum bude obvykle platné dva měsíce po dokončení kurzu.

Studentské vízum můžete obnovit tolikrát, kolikrát chcete, pokud jste zapsáni do kurzu schváleného CRICOS.

Do Austrálie můžete vstoupit na studentské vízum až 90 dny před zahájením kurzu. Do sedmi dnů od příjezdu, musíte informovat svého poskytovatele vzdělávání o své rezidentní adrese, a také je informovat do sedmi dnů, pokud změníte adresu.

Doba zpracování

4 Weeks

Pracovní příležitosti

Na studentském vízu, můžete pracovat až 40 hodin za čtrnáct dní během semestru, a na plný úvazek o prázdninách. Práce, která je formální, registrovaná část vašeho kurzu není zahrnuta v limitu. Pokud studujete magisterské studium nebo Ph.D. nemáte žádná pracovní omezení.

Hodiny za týden

20

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o studentské vízum může být zamítnuta, mimo jiné, pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty, nebo pokud nesplňujete potřebné finanční, charakter, nebo zdravotní požadavky.