Read the Official Description

Tam bylo obrovské pokroky v oblasti genetiky v posledních 10 letech od sekvenování prvního lidského genomu v roce 2003. Nyní je možné analyzovat všech 20 000 lidských genů v jednom pokusu, než se soustředit na jeden gen najednou. Jsme v době genomiky.

Tento bezplatný online kurz představí téma genomiky, využívající výzkumné zkušenosti University of Exeter v oblasti diabetu, které ilustrují klinické využití současných znalostí genomiky.

Prozkoumejte dopad genomických testů

Budeme využívat zkušenosti pacientů, abychom diskutovali o dopadu a hodnotě genetické diagnózy diabetes u pacientů, jejich rodin a kliniků odpovědných za jejich péči. Dozvíte se o hodnotě pochopení základního patologického mechanismu onemocnění, abyste umožnili postup od genomického testování až po zlepšení klinické péče.

Zjistěte, jak nás může genomika informovat o rizicích onemocnění

Dozvíte se o: různých způsobech dědičnosti diabetu, včetně polygenních, monogenních, mitochondriálních a epigenetických; Molekulární základ těchto dědičných vzorců; A jak to souvisí s rizikem pro jednotlivce, rodiny a populaci.

Porozumět strategiím genomického testování

Budete prozkoumáni procesem objevování nových genetických mutací v genomu, včetně intergenních oblastí, o kterých se předpokládalo, že hrají drobnou roli v genové funkci. To bude zahrnovat myšlení o dědičnosti, navrhnout strategii pro zjišťování genů, a to až po nejnovější laboratorní techniky používané pro genomové sekvenování.

Bude také uvedena úloha bioinformačních zdrojů a technik používaných k interpretaci bohatství genomických dat vytvořených popsanými technikami.

Sami se nebudeme moci zapojit do diskuzí, a doufáme, že kurz bude rozvíjet silnou učební komunitu. Doporučujeme, abyste se plně zapojili do diskusí, podpořili ostatní studenty a sdíleli znalosti tam, kde je to možné, a doufám, že budete mít rádi interakci a vzájemné učení se tímto způsobem.

Jaká témata budete povídat?

  • Proč se testuje genomika?
  • Diagnostika a riziko
  • Strategie pro genomické testování
  • Hledání nových chorobných genů
Program taught in:
Angličtina
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

This course is Online forma
Start Date
Led. 2020
Duration
4 týdnů
Kombinované
Price
Free
Deadline
By locations
By date
Start Date
Led. 2020
End Date
Application deadline

Led. 2020

Location
Application deadline
End Date