Specialista na průzkum a analýzu her online

Všeobecné informace

Popis programu

Proč zvolit tento program?

Tento online kurz vám umožní ponořit se hluboko do modelu MBP Scouting a do fungování a používání profesionálního skautingu. Uděláte to prostřednictvím výzev a herních mechanismů (gamifikace) a příběhu, který vás postaví do kůže juniorského skauta, který nedávno dorazil do profesionálního týmu. Stručně řečeno, budete mít přístup ke všemu obsahu osobního programu pohodlným, atraktivním a motivujícím způsobem: naučíte se znát existující typy skautingu a identifikovat jak prvky analýzy hráče, jednotlivě, tak i týmu, stejně jako všechny klíče k vytvoření celkové zprávy soupeře.

Zejména budete znát nejmodernější technologické nástroje pro analýzu a naučíte se, jak pomocí jednoho z nich shromažďovat, objednávat a interpretovat informace podle metodických vzorců a konfrontovat konkurenci v týmu i v analýze vašeho soupeře. To vše samostatně, ale také sdílení toho, co se naučíte, s komunitou a učiteli MBP .

Nakonec v tomto kurzu budete znát základy herní analýzy a shromažďování informací ze soutěží, abyste mohli později přijímat koherentní a efektivní rozhodnutí.

 • Věnování: 45 hodin (9 týdnů)
 • Další vydání: 27. listopadu 2020
 • Certifikace: Specialista na skauting z MBP School of Coaches
 • Studujte svým vlastním tempem a v době, která vám lépe vyhovuje

Co se naučíte?

 1. Znát, popsat a hodnotit individuální a kolektivní chování.
 2. Analyzovat a optimalizovat schopnosti a dovednosti fotbalistů ve vysoce výkonné fázi.
 3. Pochopit a radit ohledně individuální a skupinové dynamiky v konkurenčních fotbalových týmech.
 4. Pozorovat strukturální a dynamické aspekty fotbalu.
 5. Hluboce analyzovat všechny herní fáze a momenty týmu.
 6. Vybrat a použít nejvhodnější strategie, metody, techniky a technologie pro analýzu hry.
 7. Získat znalosti o tvorbě analytických panelů a využití projektů v analytickém softwaru.
 8. Sdílení údajů prostřednictvím zpráv a návrhů akcí nebo metodických vzorů.

Jak se naučíš?

 • Analyzuje se živě. Analyzuje se živě jeden z týmů La Ligy se sídlem v Barceloně: FC Barcelona nebo RCD Espanyol.
 • Informace. Hledání, správa, analýza, shrnutí a propojení informací přímo nebo nepřímo souvisejících s konkurenčním fotbalem.
 • Vytvářejte zprávy. Objevování toho, jak vytvářet zprávy pro trenéry, hráče nebo tým a instituce, včetně používání technologických nástrojů.
 • Uznávám. Uznání klíčových aspektů při analýze sportovního výkonu.
 • Ponoření. Ponoříme se do obecných a specifických aspektů fotbalu.
 • Tým. Autonomně a týmově.

Struktura kurzu

Gratulujeme! Právě jste se přihlásili jako junior skaut na MBP . Od finále nás dělí osm zápasů a k dosažení našeho cíle potřebujeme vaši pomoc. Víme, že to nebude snadné a musíme tvrdě pracovat, abychom to dokázali, ale s úsilím všech uspějeme!

Během těchto osmi zápasů se naučíte fungování a používání profesionálního skautingu. K tomu musíte projít různými fázemi, které tvoří tento proces učení: studium teorie v šatně, její uvedení do praxe během tréninku, provádění toho, co jste se naučili během zápasu, a v konec, sdílení na tiskové konferenci.

 • Shoduje se s průzkumným modelem 1 a 2. MBP . Známe Scouting a jeho funkce, uvidíme zejména přístup MBP a identifikujeme různé typy analýz.
 • Zápas 3. Struktura týmu a analýza dynamiky. Prozkoumáme koncepty jako oficiální volání a herní systém, prozkoumáme hráče podle jejich pozice a uděláme první krok k dynamické analýze týmu.
 • Zápas 4. Urážlivá fázová analýza. V tomto modulu budeme analyzovat fázi útoku v jeho třech dílčích fázích: zahájení, budování a dokončení.
 • Zápas 5. Analýza obranné fáze. Zde budeme do hloubky znát obrannou fázi: analýzu tří typů obranného bloku a obranu přímé hry.
 • Shoda 6. Analýza přechodných fází. Ponoříme se do obou přechodů od útoku k obraně a od obrany k útoku.
 • Zápas 7. Strategická analýza. Budeme analyzovat strategii různých standardních prvků: rohové kopy, volné kopy, vhazování a pokutové kopy.
 • Shoda 8. Metodické vzorce.
 • Průřezový projekt. Chcete-li kurz dokončit, musíte individuálně provést analýzu dvou zápasů odehraných profesionálními týmy. Budete muset analyzovat strukturu a dynamiku, různé fáze hry a nakonec strategii. K tomu použijete program pro analýzu videa, jeden z nejdůležitějších nástrojů pro profesionální skauty.

Názory

„100% doporučený kurz, mohl bych ho definovat jako kurz, kde se budete rádi učit. Metodika MBP a její prezentace jsou na velmi vysoké úrovni a jsou velmi užitečné pro objevení všech podrobností analýzy týmu a zápasu. " Jesús Galilea

„Kurz skautingu a analýzy her na MBP School of Coaches doporučuji, abych zvýšil znalosti o tom, jaká je hra. Kromě toho vám děkuji za zacházení se všemi lidmi MBP , kteří mi vždy pomáhali . “ Luís Omar Tapia

„Kurz byl pro mě velmi užitečný, když jsem si objednal a zdůraznil mnoho věcí, které jsem někdy viděl, ale které jsem nepřestal analyzovat, což mi bránilo dát každému konceptu skutečnou důležitost. Také být schopen uspořádat svou analýzu a strukturu to ve fázích, což mi pomohlo, aby moje práce byla profesionálnější a jasnější. “ Manuel Mayo

Poslední aktualizace Lis 2020

Informace o škole

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in ... Čtěte více

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in more than 15 countries already. Méně