Samozřejmě v náboženství a konfliktu

FutureLearn

Popis programu

Read the Official Description

Samozřejmě v náboženství a konfliktu

FutureLearn

Mnoho konfliktů v dnešním světě jsou upraveny, pokud jde o náboženství, ale tam je hodně diskuse a zmatek ohledně přesné role náboženství hraje v těchto konfliktů. Podle některých konfliktů a násilí jsou vlastní náboženství. Jiní tvrdí, že náboženství je pouze zástěrkou, pod kterým jsou sociální, ekonomické nebo politické konflikty vybojoval. Prvním krokem k řešení nábožensky zarámovaných konfliktů je pochopení role náboženství v nich, a to je to, co to zdarma on-line kurz je.

Naše místem je, že náboženství znamená různé věci v různých podmínkách a na různých (skupin) lidí. Proto je cílem tohoto předmětu je ukázat, jak může být nábožensky zarámovaný konflikt studoval v širších kulturních a politických souvislostí těchto konfliktů. V průběhu materiálu, budeme odkazovat na různé náboženské, kulturní a politické prostředí. Kromě toho vás zveme, aby se zapojily do nějaké skromné ​​výzkumné činnosti ve svém vlastním prostředí a porovnat své vlastní výsledky s těmi spolužáky.

V prvních dvou týdnech, budeme diskutovat o tom, jak pojmy náboženství, konflikt a násilí byly chápáno historicky a cross-kulturní, a zabývat se otázkou, jak jsou propojeny. To vám umožní přejít od přemýšlení o náboženství, ať už jako nevyhnutelnou příčinou konfliktů či pouhou záminku k maskování více světských střetu zájmů.

Třetí týden se zaměřuje na otázku, proč náboženské konflikty se objevily zvýšit na konci 20. a počátku 21. století. Během čtvrtého týdne budeme analyzovat případové studie, jako jsou konflikty o potratech politiky ve Spojených státech a vzestupem IS na Středním východě. V týdnu pět budeme přesouvat naši pozornost k úloze náboženství při budování míru a smíření.

Kurz uzavírá s úkolem, ve kterém budete uplatňovat své nově získané analytické nástroje napsat přehledovou knihu o roli náboženství v určitém konfliktní situaci svého vlastního výběru.

Po absolvování tohoto kurzu, budete mít získali znalosti a analytické dovednosti rozvíjet kritické pohledy na jeden z nejnaléhavějších problémech dnešního světa: různé role náboženství v konfliktech.

Co budete dosáhnout?

  • Popsat historický vývoj definice náboženství
  • Identifikovat různé faktory, které přispívají k nábožensky zarámované konfliktů
  • Posoudí současný nábožensky orámované konflikty ve svých historických, sociálně-kulturních a politických souvislostech
  • Identifikovat klíčové texty ve studiu náboženství a konfliktu
  • Kritické čtení dovednosti pro analýzu složitých vědeckých textů
  • Vysvětlit složité myšlenky na širokou veřejnost

Kdo je kurz určen?

Tento kurz je určen pro pregraduální studenty, kteří mají zájem o analýzu vztahu mezi náboženstvím a konfliktů ze sociálního vědeckého hlediska. I když někdo se zájmem o tuto problematiku se mohou připojit.

This school offers programs in:
  • Angličtina
FutureLearn
Doba a cena
This course is Online forma
Start Date
Datum začátku
Říj. 2019
Duration
Délka trvání
6 týdnů
Kombinované
Price
Cena
Free
Information
Deadline
Locations
Spojené království - UK Online
Datum začátku : Říj. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Říj. 2019
Spojené království - UK Online
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu