Read the Official Description

Tato bezplatná on-line kurz řeší praktické problémy, které vznikají v sociálních systémů v kontextu řízení a veřejné politiky na místní, regionální a globální úrovni. Je to problém-orientovaný, a poskytuje tak jak teoretické znalosti a praktické nástroje, najít a implementovat řešení organizačních a sociálních problémů.

Používat systémy myšlení řešit složité, reálných problémů

Kurz se zaměří na povahu sociální, manažerských a politických problémů, s ohledem na celou řadu reálných příkladů: akce Společenství; trestné činnosti a policie; zdravotnictví a sociální péče; přeprava; inteligentní města; energie; Evropa a Brexit; a masové vzdělávání v Africe a Latinské Americe.

Objevíte, jak může být systémové myšlení přístup používá k pochopení a pomáhat hledat řešení těchto problémů, a zkoumat povahu složitosti, proč systémy jsou složité a jak složitost věda může pomoci.

Používání systémů myšlení metody a nástroje pro své vlastní území

Kurz vám poskytne metodické myšlení a nástroje, které se budou aplikovat na vaše vlastní problémy a sdílet s ostatními studenty v diskusích. Do konce těchto dvou týdnů budete moci:

 • definovat systém a aplikovat definici různých sociálních systémů;
 • rozpoznat rysy jednotlivých systémů, které je činí komplexní;
 • analyzovat systém, který vás zajímá, na jaké problémy a formulovat ji do systémů z hlediska;
 • a aplikovat pokročilé systémy myšlení hledat řešení řídících, obchodních a politických problémů chaotický čelíte.

Naučte se s UNESCO UNITWIN Komplexní systémy Digital Campus

Kurz byl vyvinut UNESCO UNITWIN Complex Systems Digital Campus, který federates mezinárodní odborné znalosti v oblasti systémového myšlení a komplexních systémů, vědy.

Po celou dobu se naučíte s prof Joyce Fortune a Jeffrey Johnson - mezinárodně uznávaných odborníků v oblasti systémového myšlení a komplexních systémů, vědy, kteří učil a působil jako konzultanti řešení praktických problémů v této oblasti po mnoho desetiletí.

Systémové myšlení a složitost doplňuje UNESCO UNITWIN komplex Campus kurs Digitální systémy na globálních systémů pro vědu a politiku.

Jaká témata budete povídat?

Klíčovými tématy v průběhu jsou

 • systémy jsou definovány jako sestavy součástí, spojených dohromady v organizovaným způsobem, kde se složky ovlivněny tím, že je v systému a chování systémů se změní v případě, že ji opustí.
 • organizovaná montáž součástek něco dělá, a sestava byla identifikována jako zvláště zajímavé.
 • systémové myšlení je holistický a chování celku nelze vyvodit, při pohledu na části v izolaci.
 • Zlepšení částech těch částí systému, nemusí nutně vést ke zlepšení celku.
 • kreslení systémy diagramů poskytuje metodiku pro vytvoření reprezentace systému v jeho prostředí, včetně stanovení hranice mezi nimi.
 • systémové diagramy umožňují interakce mezi částmi systému, které mají být provedeny explicitní a pochopitelné, protože řidiči dynamiky systému.
 • Systémy diagramy ukazují existenci zpětnovazebních smyček, z nichž některé jsou nezbytné pro řízení systému.
 • Některé zpětnovazební smyčky mohou systémy ze své podstaty nepředvídatelné, zatímco jiní mohou způsobit nestabilitu systému.
 • Formální Systems Model poskytuje pevný rámec pro analýzu systémů a byl použit v mnoha studiích pro identifikaci selhání systémů.
 • některé systémy jsou ze své podstaty složité a nepředvídatelné a vyžadují nové výpočtové metody z vědy komplexních systémů vyšetřovat jejich chování v kontextu politiky.
 • systémové myšlení a složitosti mohou být integrovány do globálních systémů věda, která koordinuje složité systémy pro vědu, politiku informatiky a Citizen Engagement řešit naléhavé lokálních a globálních politických otázek moderního světa.
Program taught in:
Angličtina
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

This course is Online forma
Start Date
Mar. 2019
Led. 2020
Duration
2 týdnů
Kombinované
Price
Free
Deadline
By locations
By date
Start Date
Mar. 2019
End Date
Application deadline
Start Date
Led. 2020
End Date
Application deadline

Mar. 2019

Location
Application deadline
End Date

Led. 2020

Location
Application deadline
End Date