Read the Official Description

Mnoho sociálních podniků jsou stále více komerční, přijetí technik, financování či správy více obvykle spojován s neziskovými podniky.

V tomto online kurzu, budou podniky a mikrofinancování experti sociálních od Université Libre de Bruxelles a jejich hosty vrhnout nové světlo na tento trend. Budou se ptát, jak komercializace vliv na řízení a provoz sociálních podniků, a které avenues by mohly nebo měly být použity, aby se zabránilo mise drift.

Jaká témata budete povídat?

Proč sociální podnikatelé inovovat

Motivace za zahájení sociálního podniku; Nové údaje vztahující se k nerovnosti a štěstí; souvislost mezi finanční vyloučení a chudobě; a jak sociální inovace se snaží tyto problémy řešit.

mikrofinančních praktiky

Základy mikrofinancování, které pokrývají své historické kořeny a vývoj a současný poskytování finančních a nefinančních služeb.

Když ne-pro-ziskové organizace se stane neziskovou

Jak instituce vyvíjet mimo struktury ne-pro-zisk; případové studie zkoumající vliv, a to jak vnitřní, tak vnější, takového přechodu; a koncept mise drift.

Zdroje financování mise drift a oddálení

Jak různé zdroje financování dopadu sociální posláním mikrofinančních institucí; různé strategie a postupy, aby se zabránilo mise drift v sociálních podniků; a co je specifické pro komercializaci mikrofinancování a to, co je společné pro všechny sociální podniky.

Co budete dosáhnout?

  • Popsat kontext, ve kterém sociální inovace (jako je mikrofinancování), vynoří se opírá o empirických údajů o chudobě a finanční vyloučení.
  • Vysvětlit vývoj a hlavní rysy tohoto odvětví mikrofinancování týkající se produktů a služeb, jakož i organizační struktury.
  • Popsat, co se stane, když nezisková organizace se stává regulovaným nezisková společnost.
  • Jaké praktické důsledky transformace z neziskové organizace na společnost za účelem dosažení zisku.
  • Identifikovat manažerské důsledky spojené s přesunem obchodního modelu nebo u komerčních zdrojů financování.
  • Diskutujte manažerských důsledky spojené s přesunem obchodního modelu nebo u komerčních zdrojů financování.
  • Produkovat různé strategie a postupy, aby se zabránilo mise drift v sociálních podniků.
  • Identifikovat, co je specifické pro komercializaci mikrofinancování a to, co je společné pro všechny sociální podniky.

Kdo je kurz určen?

Tento kurz je určen pro studenty a odborníky v oblasti sociálních podniků a mikrofinancování, a obecněji každý, kdo se chce dozvědět více o sociálních podniků a mikrofinancování.

Program taught in:
Angličtina
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

This course is Online forma
Start Date
Nov. 2019
Duration
5 týdnů
Kombinované
Price
Free
Deadline
By locations
By date
Start Date
Nov. 2019
End Date
Application deadline

Nov. 2019

Location
Application deadline
End Date