Read the Official Description

Pokud vezmeme v úvahu data jsou shromažďována a podávání zpráv, aby se výzkum, pak budeme všichni byli vystaveni bytí účastníků v nějaké formě sociálního výzkumu. Sběr dat z lidí ve společnosti je nyní součástí každodenního života. Etický výzkum požaduje, aby úcta je poskytnuta na základě práv a důstojnosti lidských účastníků. Studie musí být navržena tak, aby se vyplatilo a případná újma předvídat a minimalizována. Etický výzkum zapotřebí pečlivě přemýšlet o tom, co představuje zapojení do výzkumu a odpovědnost vědců nejen pro účastníky, ale i všem, kdo byli postiženi studie.

Používat etický rámec hodnotící vyvinout a posoudit výzkumné návrhy

Na této online kurzu budou podporovány ve odráží na hodnotě etického myšlení pro výzkum a zjistit, etickou hodnotící rámec, který můžete použít na empirických výzkumných projektů v oblasti sociální vědy, umění, vzdělávání a humanitních oborech. Kurz je navržen tak, aby nabídnout vhled jak pro výzkumné pracovníky a potenciálních účastníků.

Co budete studovat

Kurz začíná prozkoumáním toho, co je etika a proč je to důležité, aby výzkum a to zvážením příklady studií, které mohou být zpochybněny, pokud jde o jejich ethicality. V týdnech 2 až 4 budeme používat etický rámec hodnotící ilustrovat způsoby uvažování o etických důsledcích návrhu studie a nábor účastníků, přičemž v úvahu různých perspektiv zúčastněných stran. V 5. týdnu budete moci aplikovat poznatky získané na základě návrhu návrhu výzkumného přes sexuální hry aktivity. Závěrem lze říci, v 6. týdnu, budeme uvažovat o tom, jak je důležité ukázat integrity jako výzkumný pracovník, zatímco vedení a podávání zpráv studií. To bude zahrnovat přemýšlet o tom, co se může pokazit ve studii, jak lze očekávat tyto problémy.

Získat pokyny k etickému výzkumu v sociálních vědách z University of Leicester

Tento kurz byl vyvinut členy University of Leicester College of společenských věd, umění a humanitních a je podporována rozsáhlou sadu prostředků pro výzkumné pracovníky na internetových stránkách pod názvem Doing etický výzkum.

Jaká témata budete povídat?

 • Význam etického myšlení studiu společnosti
 • Co představuje neetické výzkumu
 • Co dělá výzkum vyplatí
 • Co se výzkumník může udělat, aby maximalizovat přínosy studie
 • Co je odpovědný výzkum
 • Která UK právními předpisy a nařízeními výzkumní pracovníci by měli vzít v úvahu
 • Co je uctivý výzkum
 • Zobrazení citlivosti, empatie a ochrany ohrožených skupin v oblasti výzkumu
 • Etické problémy spojené s ‚zasvěcených‘ a ‚externí pracovníky‘ výzkumných úkolů
 • Jak výzkumníci mohou být jisti, že jsou ‚dělat správnou věc‘?
 • Udržování ethicality při práci v terénu
 • Udržování ethicality při oznamování a šíření
Program taught in:
Angličtina
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

This course is Online forma
Start Date
Nov. 2019
Duration
6 týdnů
Kombinované
Price
Free
Deadline
By locations
By date
Start Date
Nov. 2019
End Date
Application deadline

Nov. 2019

Location
Application deadline
End Date