Online předmět: Polypropylenové vlákno (FRP) kompozity v konstrukčním inženýrství

Všeobecné informace

Popis programu

Naučte se, jak navrhnout a stavět s vlákny vyztuženými polymery (FRP), nový vysoce výkonný kompozitní materiál pro konstrukční inženýrství.


Výhody použití FRP

 • FRP poskytují návrhářům příležitosti pro inovativní, free-form design;
 • Stavební firmy mohou například využít snížení hmotnosti mostové paluby a zažít efekt sněhové koule se snížením nákladů na základy, zdvihací zařízení, dopravu, ložiska atd .;
 • Majitelé infrastruktury mohou dlouhodobě dosahovat zisky investováním do struktur FRP, které jsou odolné vůči korozi a únavě, a vyloučí tak nákladnou a časově náročnou údržbu.


FRP ve stavebnictví a infrastruktuře

V tomto kurzu se dozvíte o inženýrských aplikacích s FRP ve vývoji budov a infrastruktury. Tam jsou více široce k dispozici kurzy o použití kompozitních materiálů v oblasti leteckého inženýrství. Avšak aspekty a požadavky, jako je měřítko, složení laminátu, povaha zatížení, životní prostředí, životnost, výrobní techniky a tolerance, kontrola kvality, inspekce a údržba jsou v konstrukčních projektech zcela odlišné od leteckých a automobilových aplikací.

Kurz je určen pro profesionály, kteří mohou mít zkušenosti s klasickými konstrukčními inženýrskými materiály, a mohou zahrnovat i začínající pracovníky a vedoucí stavební inženýry, konzultanty, recenzenty, projektové manažery a osoby s rozhodovací pravomocí u investorů a / nebo státních institucí.


Co se naučíte

V tomto kurzu zlepšíte své kariérní perspektivy tím, že se seznámíte s výrobou, trvanlivostí, mechanickým chováním a studiem dostupných návrhových směrnic.

Po absolvování kurzu budou stavební inženýři a architekti schopni:

 • Využít výhody FRP s ohledem na tradiční materiály v infrastruktuře a stavebních projektech, přičemž si uvědomuje omezení, která existují pro konkrétní aplikace.
 • Udělujte informované výběry ze široké škály různých materiálů FRP a výrobních procesů vhodných pro konkrétní aplikaci.
 • Poskytněte realistický design pro struktury FRP.
 • Proveďte ověření návrhu jednoduchých až skromně složitých konstrukčních prvků a spojů mezi členy.
 • Použijte analytické a výpočetní metody pro analýzu strukturálního chování a získání výsledků pro ověření návrhu.

Recenzenti a projektoví manažeři ve státních institucích nebo investorech budou moci:

 • Provádějte kritické přezkoumání použitelnosti a implementace materiálu FRP ve stavebních projektech.
 • Postupujte podle konstrukčního procesu a rozpoznávejte kritické body v projektech, které vyžadují zvláštní pozornost.

Konzultanti a rozhodující činitelé:

 • Získejte jasný přehled o tom, kdy použít FRP namísto klasických stavebních materiálů.


(Re) navrhnout svůj projekt pomocí FRP a získat osobní zpětnou vazbu

Během kurzu budete pracovat s praktickými cvičeními. Cvičení budou obsahovat možnost přenést svůj vlastní případ předchozího projektu na redesign pomocí FRP. Budou také zahrnuty ověření návrhu. Zpětná vazba bude obsahovat osobní komentář instruktorů a peer review od ostatních účastníků. Tímto způsobem zjistíte možnosti využití FRP pro projekty a role, které jsou pro vás důležité.

Bude použit aktuální akademický rozvoj. Experimenty a simulace prováděné instruktory budou spojovat teorii s praxí materiálového chování.

Tým TU Delft a hostující instruktoři mají více než 10 let zkušeností v oblasti designu, revize, výzkumu a vzdělávání v oblasti mostů, konstrukční mechaniky, FRP kompozitů a ocelových a hybridních konstrukcí.

Tento kurz je určen pro omezený počet účastníků. K dispozici je pouze 30 míst - zaregistrujte se a zajistěte si své místo!

Přispívající partneři:

 • Royal HaskoningDHV
 • Technologická univerzita Chalmers
 • Infracore Company
 • TNO
 • Centrum znalostí WMC
 • BiinC - Nederland
 • ALIANCYS AG
Poslední aktualizace Pro 2018

Informace o škole

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning tha ... Čtěte více

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning that allow you to benefit from what we have to offer. Since 2013, TU Delft decided that online learning programs were the best way to share its knowledge with people around the world. Wherever you live, and whatever your goals and ambitions may be, our diverse portfolio of courses will suit your needs. Our course portfolio offers great value, and helps you to stay on top of your game, whether you are looking to change career, broaden your skillset, or acquire further academic qualifications. Méně
Delft , Nizozemsko online + 1 Více Méně