Online kurz: Návrh lehkých konstrukcí I: kovy a kompozity

Všeobecné informace

Popis programu

Redukce hmotnosti je klíčovým faktorem při vývoji materiálů a součástí pro použití v mnoha průmyslových odvětvích. Lehké konstrukce jsou pro tento účel široce používány. Nicméně tyto struktury představují výzvy: musí být lehké, ale také bezpečné, trvanlivé a snadno udržitelné. Jak je možné to udělat?

Tento kurz poskytuje úvod do lehkých konstrukcí, počínaje "trinitou" - interakcí mezi tvarem tvaru, základním materiálem a výrobou. Důkazy získané z úspěchů a selhání ukazují, že interakce mezi těmito třemi prvky je rozhodující pro úspěšné návrhy a konečné produkty.

Předmět zahrnuje principy návrhu lehkých konstrukcí; trvanlivost a únavnost; testování; výrobních metod a mechaniky. Hlavní pozornost je věnována strukturám vyrobeným z kompozitů, ale bude se jednat o použití kovů.

Tento kurz je určen pro praktiky inženýrů a manažerů v průmyslových a inženýrských oborech, kteří se podílejí na procesu návrhu lehkých konstrukcí nebo komponent. Bude také působit jako cenný obnovovací kurz pro zkušené inženýry.


Na konci tohoto kurzu budete schopni:

  • Zjistěte, jaké možnosti výběru musíte udělat pro různé požadavky
  • Pochopte, jak lehké kompozity ovlivňují vaše volby, pokud jde o konstrukční uspořádání
  • Analyzujte podmínky potřebné pro kategorizaci návrhu jako lehkého provedení
  • Identifikujte různé typy materiálů (včetně uhlíku, skla, aramidu, vláken Dyneema, termoplastických a termosetových polymerů a dalších)
  • Rozlišujte kompozity z kovů na mikro a makro úrovni
  • Určete typické silné a slabé stránky ve výkonnosti lehkých konstrukcí
  • Prozkoumejte morfologie vláken
  • Bude schopen vysvětlit parametry a jejich vztahy, které hrají roli při vývoji lehkých konstrukcí a komponent
  • Pochopte vzájemný vztah mezi obsahem vlákna, řízením orientace, délkou vlákna, výrobním procesem a aplikací
  • Oboznámte se s nežádoucími rozloženími stresu v kompozitních materiálech
Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning tha ... Čtěte více

Are you looking to make your career in science, design or engineering? Then join the community of online learners at TU Delft! A key part of our DNA involves developing innovative ways of learning that allow you to benefit from what we have to offer. Since 2013, TU Delft decided that online learning programs were the best way to share its knowledge with people around the world. Wherever you live, and whatever your goals and ambitions may be, our diverse portfolio of courses will suit your needs. Our course portfolio offers great value, and helps you to stay on top of your game, whether you are looking to change career, broaden your skillset, or acquire further academic qualifications. Méně
Delft , Nizozemsko online + 1 Více Méně