Online kurz: Aeroakustika: Strategie snižování hluku pro mechanické systémy

Všeobecné informace

2 dostupných umístění

Popis programu

Naučte se, jak nejjednodušším a nejúčinnějším způsobem využívat špičkové znalosti o letecké akustice. Po absolvování tohoto kurzu budete schopni spolehlivě měřit hluk v různých mechanických systémech a vyvinout strategie redukce hluku, které zlepší jejich aerodynamický design a výkon.


Během posledních několika let se oblast aeroakustiky rychle rozvíjela při hledání řešení pro snížení hluku z letadel, motorů, větracích systémů a větrných turbín. Nicméně složitá úloha je nalezení správné rovnováhy mezi dosažením maximálního výkonu (mechanických systémů, jako jsou letadla, auta, drony apod.) A snižování jejich hlukového výtěžku v souladu s předpisy o hluku a zajištění pohodlí a zdraví lidí.

Mnoho společností dnes požaduje kombinované aeroakustické a aerodynamické znalosti a pro mnoho inženýrů může být obtížné překládat složité aeroakustické teorie do praktických návrhových aplikací. V tomto kurzu získáte nejnovější poznatky a nástroje, které potřebujete k práci v rámci této náročné a neustále se vyvíjející oblasti, včetně aerodynamických pokynů pro návrh, které udržují nebo zlepšují výkon stroje.

Budete hodnotit, jak měřit zvuk a přezkoumat principy, aby bylo možné využít výpočtů k odhadu zvuku generovaného různými mechanickými systémy. Vypracujete strategii snižování hluku pomocí simulací, abyste pochopili, jak zlepšit aeroakustiku potenciálních konstrukcí.


Aplikujte tyto znalosti na vlastní práci

Po získání základů aeroakustických zdrojů hluku použijete znalosti získané z praktických a průmyslově relevantních cvičení. Během kurzu se naučíte, jak změnit aerodynamický výkon mechanického systému podle vašeho výběru (letadlová vrtule, větrná turbína, křídlo s klapkou a / nebo tryska v blízkosti křídla), abyste získali požadované aeroakustické vlastnosti výkon. Dále budeme zkoumat základy aeroakustického měřítka a testování, abychom vám poskytli praktické pokyny k návrhu, které byste mohli v budoucnu použít.

Tento kurz zahrnuje speciální přednášky předních firem, včetně Siemens, GRAS Microphones a National Instruments, které budou pokrývat průmyslové aplikace a odkazy na požadavky stávajících předpisů. Získáte také přístup k online simulačním nástrojům a zdrojům pro přizpůsobení vašich formulací vašim testovacím případům a obdržíte personalizované rady a zpětnou vazbu od mezinárodních odborníků v oblasti aeroakustiky.


Po absolvování tohoto kurzu budete schopni:

 • Analyzujte různé aerodynamické mechanismy, které vytvářejí šum
 • Odhadněte, analyzujte a vyhodnocujte zdroje šumu v různých typech mechanických systémů
 • Vyhodnoťte aerodynamické a aeroakustické předpisy EU v mechanickém systému
 • Navrhněte strategii pro práci v rámci aeroakustických předpisů EU, aniž byste ohrozili aerodynamický výkon
 • Určete nejdůležitější aerodynamické parametry, které ovlivňují generování hluku (včetně rychlosti a výkonu systému a provozních režimů)
 • Analyzujte a vyhodnocujte pravidla škálování v aplikacích v aerodynamickém tunelu
 • Vyhodnoťte optimální design a doporučte vylepšení původního designu
 • Aplikujte experimentální techniky pro měření hluku, včetně návrhu jednoduchého experimentálního uspořádání pro měření kolísání tlaku.


Je tento kurz pro vás?

Tento kurz nabízí kariérové ​​výhody v závislosti na vašem profesionálním zázemí a zájmech:

 1. Profesionální inženýři s aplikovaným pozadím (např. Mechanický, letecký, elektrotechnický, aplikovaná fyzika, matematika).
  Ať už pracuje v leteckém / aerodynamickém / větrném průmyslu a / nebo na určitém mechanickém systému pro aerodynamický a aeroakustický design, bude tento kurz prospěšný díky zaměření na multidisciplinární design, který odpovídá výkonu, komfortu a nízké hlučnosti . Budete mít prospěch ze zlepšené kapacity pro vývoj optimálních návrhů systémů, a tím se nakonec zvýší efektivita při rozhodování v multidisciplinárních projektech.
 2. Mladí odborníci nebo podnikatelé, kteří se zajímají o konstrukci mechanických systémů s cílem certifikace nebo osobního rozvoje. Tento kurz se může ukázat jako skvělý doplněk k vašemu portfoliu při zvažování rozpadu ve strojírenství a mechaniky, kde technologie musí zahrnovat několik disciplín pro výrobu nejlepších řešení.
 3. Studenti na úrovni MSc / BSc se zaměřením na vstup do světa experimentální nebo numerické aerodynamiky / aeroakustiky.
  Pokud hodláte pracovat v oboru letecký / pohonný / větrnou energii nebo máte zájem o absolvování magisterského studia v leteckém inženýrství, může tento kurz překlenout propast mezi aerodynamikou a akustikou a praktickým pohledem na návrh různých mechanických systémy.
Poslední aktualizace Prosinec 2018

Informace o škole

VÍTEJTE NA ONLINE VZDĚLÁVÁNÍ NA VÁSChtěli byste svou kariéru v oblasti vědy, designu nebo inženýrství? Pak se připojte ke komunitě studentů online na TU Delft!Online učení na TU DelftKlíčovou součástí... Čtěte více