Tento úvodní kurz Zvukové inženýrství se skládá z prvních dvou úrovní diplomu ve zvukové technice.

První úroveň je úvod do profesionálních zvukových technologií a systémů. Tato část se blíže zabývá technologiemi a systémy průmyslu; jejich základní funkce a spojení umožňující lepší pochopení toho, jak zvuk funguje.

To je základem pro rozvoj potřebných dovedností a kvalit, aby se stal profesionálním zvukovým technikem.

Druhá úroveň pokračuje hloubkovým pohledem na vybavení a nástroje, které musí profesionál ovládnout, aby byl úspěšný v nahrávacím studiu , živém vystoupení , hudební produkci nebo postprodukci .

Tento kurz má silné praktické zaměření a tvoří 65% ze 120 hodin přednášek, z nichž se kurz skládá. Po dokončení mají studenti nezbytné základy, aby se mohli dále specializovat v oblasti svého zájmu

Osnova

Úroveň 1

Audio řetězec Prezentace základního vybavení a konfigurace zvukové instalace. Úrovně signálu. Záznamové studio a systémy živých vystoupení. Praktické třídy zahrnují: zapojení nahrávacího studia, vstupy a výstupy mixážního pultu, použití patch-panelu, připojení kabiny a mikrofonový systém

Fyzika zvuku. I Definice, generování a šíření zvuku. Charakteristiky, měření, průběhy, frekvence, amplituda. Pojem decibel.

Převodníky Mikrofony: jak fungují a jejich klasifikace. Technické specifikace a směrovost (polární grafy). Praktické třídy zahrnují použití dynamických i kondenzačních mikrofonů. Záznam baterie, strunných nástrojů a hlasu.
Reproduktory. Technická charakteristika. Systémy. Zesilovače. Praktické třídy zahrnují analýzu systému reproduktorů.

Hudební software - MIDI MIDI definice, hudební software, sekvencer, konfigurace a vybavení (zvukové moduly, kontroléry, spojení ... atd.), Zvukové karty, základní aplikace. Praktické lekce zahrnují MIDI spojení. Využití a studium sekvencerů. Změny kanálů, tvorba melodie, změny programu.

Elektronické I Pojmy elektřiny: Ohmův zákon. Volty, Intenzita, Odpor. Typy proudu a výkonu. Kabely, konektory a adaptéry. Vyvažování signálu. Elektrické připojení a bezpečnostní opatření.

Směšovací konzole Segmenty a komponenty směšovací konzole (pomocné přístroje, podskupiny, vstupy, výstupy ... atd.). Konfigurace. Typy směšovacích pultů: SPLIT, IN-LINE, monitory, digitální. Blokové schéma. Úvod do základních technik zpracování a míchání. Praktické třídy zahrnují In-hloubkové studium směšovacích konzol. Příjem a řízení signálů. PFL. Pomocné odesílání, podskupiny a master. Více stopové sledování a monitorování přístrojů.

Zvukové karty a návrhy domácích studií Úvod do digitálního záznamu. Charakteristiky a návrh zvukových karet. Správa a ukládání dat. Obecné konfigurace pro hudební software a elektronickou hudbu. Domácí studia versus profesionální nahrávací studia.

Záznamové systémy Profesionální záznamová zařízení / systémy. Úvod do digitálního zvuku. Praktické třídy zahrnují konfigurace systému HD. ProTools. Technika děrování; ruční a naprogramovaný úder. Příloha: analogové záznamové systémy. Porovnání zkreslení mezi analogovým a digitálním.

Úroveň 2

Digitální záznam Digitalizace. Blokové schéma analogově-digitální a digitální analogové konverze. Formáty digitální komunikace. Signál hodin. Synchronizace v digitálních systémech. Optické a magnetické digitální záznamové systémy. Nahrávání přímo na disk. Audio formáty v aplikacích. Digitální výrobní proces.
Praktické třídy zahrnují digitální studio: synchronní a připojení. Techniky editace pomocí Protools. Virtuální audio řetězec. Sekvenování smyček; Ableton Live.

Fyzika zvuku Klasifikace zvuků. Vlastnosti zvuku. Evoluce v čase. Praktické jsou mikrofony. Hudební akustika.

Hudební akustika Hudební nástroje. Rodiny. Charakteristiky. Postoj a harmonické. Vztah mezi hudebními tóny. Hudební oktávy. Oprava zabarvení. Vyrovnání. Hudební koncepty. Umístění mikrofonu. Zachytávací nástroje. Praktické jsou mikrofony. Hudební akustika.

Procesory 1 a 2 Procesory s variabilitou timbre variací (ekvalizéry). Dynamické procesory (kompresory a expandéry). Procesory speciálních efektů (flanger, chorus,… atd.)
Praktické procesory zahrnují: Vyrovnávání. Dynamika. Zvláštní efekty.

Pokročilý MIDI Binární systém. MIDI zprávy. Systémová hlášení. Implementace MIDI. Praktické jsou: synchronizační systémy a MIDI řízení

Akustika Odraz zvuku a difrakce. Akustická absorpce. Reverberation a jeho základní parametry. Kritická vzdálenost. Vliv okolního hluku. Atmosférické faktory. Odraz a zvukové ozvěny v uzavřených prostorech. Stacionární vlny. Izolace a akustická úprava. Úvod do akustické úpravy. Prostorové procesory (reverb). Typy reverbu a jejich parametry. Praktické jsou Reverberation a Echo. Akustika prostor.

Audience a hlas Fyziologie lidského ucha. Citlivost ucha. Automatický systém ochrany sluchu. Vztah mezi intenzitou a sonoritou. Binaurální konkurz. Efekt Haas. Maskování. Vliv nelinearity v uchu. Lidský hlas. Vokály.

Elektronické rezistence. Kondenzátory. Cívka. Ostatní elektronické komponenty. Úrovně a impedance v systémech.

Synchronizace a automatizace Typy synchronizace. Praktické konfigurace. Funkce ofsetu. Automatizace. Praktické třídy zahrnují: Míchání pomocí softwaru. Zvuková postprodukce na videu. Zvládnutí.

Syntéza a vzorkování Úvod do audio syntézy. Blokové schéma syntezátoru. Vzorkovače. Praktické třídy zahrnují elektronické hudební nástroje: syntezátory, samplery a knihovny. Digitální studio: míchání a automatizace.

Zvukový průmysl Záznamové studio. Živá vystoupení. Postprodukce a film. Nahrávací průmysl. Vzorky a komerční značky.

Program se vyučuje na:
španělština
Poslední aktualizace July 9, 2019
Tento kurz je Online forma, Studium v kampusu
Start Date
Říj 2019
Duration
6 měsíců
Kombinované
Denní studium
Price
3,460 EUR
Deadline
Červenec 31, 2019
Podle místa
Podle data
Start Date
Říj 2019
End Date
Bře 27, 2020
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019
Start Date
Říj 2019
End Date
Bře 27, 2020
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019
Start Date
Říj 2019
End Date
Bře 27, 2020
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019

Říj 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019
End Date
Bře 27, 2020
Location
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019
End Date
Bře 27, 2020
Location
Termín odevzdání přihlášek
Červenec 31, 2019
End Date
Bře 27, 2020

Estudiar Online