Větrné turbíny zahrnují řadu technických aspektů: lopatky rotoru, převodovky, generátory, řídicí systémy atd. Jsou založeny na mnoha fyzikálních disciplínách, jako je dynamika, statika, aerodynamika a elektřina. Každý, kdo chce použít vědecké nebo inženýrské dovednosti na větrné elektrárny, by měl mít přehled o technologii, s níž spolupracují. Tento kurz poskytuje takový přehled a pomůže vám pochopit, jak různé složky systému větrné energie působí společně.

Tento předmět poskytuje studentům přehled o multidisciplinárních aspektech větrných turbín bez příliš podrobného studia literatury o všech těchto aspektech. Vysvětlí příslušné technologie na podobně přístupné úrovni.


Jiný aspekt větrné energie

Co potřebujete, je nějaké základní pochopení inženýrských věd a dostaneme vás do rychlosti s důrazem a aplikací na fyziku a technologii větrných turbín. Každý týden je v oblasti přednášek, čtení a animací zvýrazněn jiný aspekt větrné energie. Kvízy se používají k otestování vašeho pokroku a týdenní cvičení vám pomohou zvládnout předmět. Témata můžete diskutovat s dalšími studenty v diskusním fóru, kde si můžete navzájem pomáhat. Lektoři také pomáhají při zodpovězení otázek. Na konci kurzu můžete prokázat, co jste se naučili v rozvrhnuté písemné zkoušce.

Odborné technické znalosti

Máte studium nebo specializaci v technické oblasti a chcete tyto znalosti použít na větrné turbíny? Po absolvování tohoto kurzu zahájíte svou kariéru ve větrné energii. Díky vyváženému přehledu technologie větrných turbín nabízených v tomto kurzu budete moci využít své odborné technické znalosti k praktickému použití a stát se cenným partnerem pro odvětví větrné energie.


Co se naučíte

Na konci tohoto kurzu budete schopni pochopit, jaká je turbína a jak interaguje s prostředím: co to je, proč je to tak a jak vypočítat hodnoty pro své charakteristické vlastnosti.

Konkrétně budete moci:

  • popsat komponenty a konfigurace větrných turbín
  • popisují vlastnosti větru, používají modely, které kvantifikují změny rychlosti větru a odhadují energetický výnos větrné turbíny
  • popisuje aerodynamické procesy při práci na přeměně větrné energie, vypočítává síly a generovaný výkon a vytváří jednoduchý návrh rotoru
  • vysvětlit pracovní principy komponentů pohonu a stanovit provozní podmínky, které ovlivňují výkon, točivý moment, úhel stoupání atd.
  • identifikovat ovladače dynamického chování a vypočítat jejich typické hodnoty
  • popsat principy strukturní analýzy větrných turbín a provést předběžné předpovědi strukturálního selhání
  • popsat vliv větrných turbín na downstream podmínky a kvantifikovat rychlost větru a turbulence při problémech
Program se vyučuje na:
  • Angličtina

Zobraz 12 více kurzů z TU Delft Open & Online Education »

Poslední aktualizace Prosinec 16, 2018
Tento kurz je Online forma
Start Date
Duration
7 týdnů
Kombinované
Price
1,000 EUR
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date