Kurz literatury a duševního zdraví: Čtení za blaho

FutureLearn

Popis programu

Read the Official Description

Kurz literatury a duševního zdraví: Čtení za blaho

FutureLearn

Velký spisovatel z 18. století, Dr. Samuel Johnson, který trpěl vážnými záchvaty deprese, řekl: "Jediný konec psaní je umožnit čtenáři lépe se těšit ze života nebo lépe to vydržet."

Vezmeme-li Johnsonovu frázi jako výchozí bod, tento kurz se zabývá tím, jak nám básně, hry a romány pomáhají porozumět a vyrovnat se s dobami hlubokého emočního namáhání.

Po cestě slyšíte od lékařů, kteří nabízejí lékařské perspektivy, a od lidí, kteří se obrátili na literaturu v krizových okamžicích, včetně takových známých osobností jako jsou Melvyn Bragg, Mark Haddon, Sir Ian McKellen a Stephen Fry.

Které témata budete pokrývat?

Společně prozkoumáme šest témat:

  1. Stres: Slovo "stres" se v poezii týká důrazu některých slabiky v metru básně. Jak by nám metrické "zdůrazňování" poezie pomohlo vyrovnat se s duševním a emočním stresem moderního života?
  2. Heartbreak: Je srdeční zlomeninou zdravotní stav? Co mohou Sidneyovy sonety a Austenův smysl a rozumnost naučit o utrpení a zotavování se ze zlomeného srdce?
  3. Postižení: Psychologka Elisabeth Kübler-Rossová skvěle navrhla, aby bylo pět etap zármutku. Jak může Shakespearův Hamlet a básně od Wordswortha a Hardyho pomáhat rozmýšlet o procesu smutku?
  4. Trauma: PTSD nebo "shellshock" je již dlouhou dobu spojována s traumatickými zážitky vojáků ve světové válce 1. Jak je podmínka zobrazena ve válečné poezii doby? Mohou básně a hry nabídnout náhled na další zdroje trauma, včetně potratu a útoku?
  5. Deprese a bipolární: spisovatelka Rachel Kelly titulky jejího memoir Black Rainbow "jak slova mě uzdravila - moje cesta depresí". Které texty se lidé během období deprese obrátili a proč? Co se od literatury dozvídáme o vazbách mezi bipolární poruchou a tvořivostí?
  6. Stárnutí a demencia: Jednou z největších studií stárnutí v anglické literatuře je Shakespearův král Lear. Je užitečné uvažovat o této hře v souvislosti s demencí? Proč trpí ztráta paměti související s věkem často stále schopna vzpomenout si na básně, které se naučili "po srdci"?

Co dosáhnete?

Na konci kurzu budete moci ...

  • Prozkoumejte, jak mohou básně, hry a romány pomáhat pochopit a vyrovnat se s obdobím hlubokého emočního namáhání.
  • Zapojte se do předního výzkumu duševního zdraví a blahobytu.
  • Rozvíjet důvěru v zkoumání různých forem literatury a jejich vlivu na blahobyt.

Kdo je kurzem?

Tento kurz je otevřen každému, kdo má zájem o literaturu nebo duševní zdraví. Žádné předchozí zkušenosti nebo kvalifikace nejsou vyžadovány. Četba zátěže bude flexibilní a budete mít příležitost vyměňovat si nápady a pocity prostřednictvím on-line diskusí s ostatními studenty.

This school offers programs in:
  • Angličtina
FutureLearn
Doba a cena
This course is Online forma
Start Date
Datum začátku
Led. 2019
Duration
Délka trvání
6 týdnů
Kombinované
Price
Cena
Free
Information
Deadline
Locations
Spojené království - UK Online
Datum začátku : Led. 2019
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu
Dates
Led. 2019
Spojené království - UK Online
Termín odevzdání přihlášek Kontaktuj školu
Datum ukončení Kontaktuj školu