Přečtěte si oficiální popis

Hledáte vědomě znovu objevit kooperativní a harmonické způsoby života a spolupráce?

Pokud ano, jak navrhujeme pro rozvoj skupiny, vedení, řešení konfliktů, rozhodování, kreativitu, sociální spravedlnost a komunikaci?

Zapojte se do kurzu Sustainability společnosti Gaia Education a učiňte praktické efektivní způsoby, jak vytvořit změnu, kterou všichni hledáme. Naším odlišným programem je vaše šance dozvědět se o různých způsobech účasti na tomto (r) evolučním posunu v paradigmech.

Naším cílem je lépe porozumět skutečnému významu sociální spravedlnosti a participační činnosti a umožnit účastníkům aplikovat transformační nástroje, které sladí nás s pružnějšími sociálními systémy. Náš vztah s ostatními je příliš drahý, aby se na výchozí dominující paradigma nechal selhat.

Mnozí z nás mají pocit, že náš současný sociální systém již není udržitelný a že jsou možné více soucitné a spravedlivé způsoby organizování, ale jaké jsou alternativy? Obvykle se domnívá, že existují věci, které mohou jednotlivci udělat, aby změnili systém nebo zlepšili svůj sociální stav. V kontextu složité globální komunity je však účinnost izolované individuální akce omezená. Přesto všichni spoluvytváříme systém, ve kterém žijeme, a jakmile se spojujeme s ostatními a pracujeme na společné vizi ke zlepšení situace v našich komunitách, podílíme se na silné síle pro pozitivní změny.

Pokud jste byli součástí skupiny, víte, že jedním z nejčastějších důvodů selhání skupinových projektů je konflikt. Konflikt je strukturální problém ve vytváření skupin. Propagace úspěšných skupinových projektů bude nutně znamenat proces hojení, ve kterém vystoupíme z cyklů bolesti a násilí, které prošli lidskou historií a převzali odpovědnost za iniciaci nových vzorů.

Znovuobjevení krásy, soucitné povahy a vrozené síly lidí je součástí naší cesty prostřednictvím sociální dimenze návrhu pro udržitelnost.

Obsah kurzu

V sociální oblasti se budeme zabývat následujícími otázkami:

Jakou vizi pomůže naše projekty být koherentní a inspirativní?

Jak se budou rozhodovat a vyřeší se konflikty?

 • Jak budeme chodit tou jemnou linií mezi tím, že budeme jednotliví a budeme zvyšovat naše osobní postavení, a zároveň budeme součástí kolektivního těla?
 • Budeme moci oslavit svou rozmanitost spravedlivým a inkluzivním způsobem, nebo zjistíme, že naše rozdíly jsou příliš náročné?
 • Co budeme dělat, abychom se znovu spojili s zdrojem kreativy v síti života a přinesli pocit krásy všemu, co děláme?
 • Konečně, naše skupina, organizace nebo komunita osloví místní a bioregionální společenství, budovat mosty, učit se a učit, dávat a přijímat?

Návrh na udržitelnost znamená holistický proces návrhu, který věnuje pozornost "lidové" straně věcí, vedle práce na ekonomii, ekologii a na našich světových názorech. Na prahu mezi vizí a skutečností může integrovaný design nastavit směr pro zdravou a udržitelnou realitu.

Kurz se skládá z pěti modulů

Modul 1 Budování společenství a rozvíjení rozmanitosti

Diskutujte základy budování komunity a učíte hodnoty a dovednosti, které pomáhají vytvářet atmosféru důvěry.

Modul 2 Komunikační dovednosti: rozhodování a usnadnění

Cesta do učení umění rozhodování a usnadnění skupin. Přesměrování energie konfliktů směrem k růstu, inspiraci a hlubšímu vzájemnému porozumění.

Modul 3 Osobní empowerment a vedení

Nabízí ponaučení v rozlišování mezi "mocí uvnitř" ("síla s") a "mocí" a rozvíjí vedoucí schopnosti, které slouží skupině a světu jako důležitou součást převzetí odpovědnosti.

Modul 4 Oslava života: Kreativita a umění

Připomíná nám, že v individuálním a kolektivním vyjádření tvořivosti v komunitě i skrze komunitu dochází k opětovnému sjednocení se zdrojem veškeré tvořivosti a uznání našeho hlubšího či vyššího já jako vyjádření sjednocujícího procesu života.

Modul 5 Místní a globální dosah

Pomáhá rozšířit naši perspektivu a vidět hodnotu sítě. Při pohledu na rozměry času a prostoru a různých prostorových a časových měrek posilujeme povědomí o vláknech, které nás spojují s minulými a budoucími generacemi, stejně jako s místními a regionálními komunitami po celém světě.

Co dostanete

 • Stahovatelná kniha s nejnovějšími výzkumnými a dalšími zdroji (k dispozici také jako online elektronická kniha)
 • Studentská příručka obsahující všechny důležité informace týkající se kurzu
 • Příručka pro studenty: popis učebních výstupů, cílů a časové osy všech rozměrů plus soubor činností pro každý modul výukové cesty
 • Stahovatelná kopie knihy sociálních klíček: Beyond You and Me, publikovaná společností Gaia Education a také dostupná v tištěné podobě z našeho publikačního partnera, Permanent Publications
 • Přístup do virtuálního kampusu, kde se připojíte do našich učeben, fór, projektových týmů, přímou komunikaci s konzultanty, vzorové materiály, veškeré učební materiály a činnosti týkající se certifikátů a sociální média související s kurzem
 • Orientace na virtuální kampus, e-learningové nástroje a platformu Moodle
 • Plná technická a akademická podpora pro absolvování virtuálního kurzu a dosažení všech výsledků učení
 • Osvědčení o absolvování kurzu z Gaia Education
 • Získejte kredity, abyste mohli pokračovat v našem vlajkovém certifikovaném programu v oblasti udržitelnosti
 • Schopnost a praktické dovednosti pro aktivní kroky v strategické oblasti Design for Sustainability
 • Vytváří cestu k zapojení do cesty výuky Gaia Education Learning

Vaše investice

Cena tohoto jedinečného a vzrušujícího kurzu je 350 GBP. To může být nejlepší investice, kterou jste kdy udělali pro sebe. Celé trvání sociální dimenze je osm týdnů a zahrnuje přibližně 80 hodin studijního času. Zaregistrujte se až jeden měsíc před začátkem a získejte 20% slevu na rané ptáky!

Po dokončení budete vybaveni porozuměním a dovednostmi, abyste se stali sebevědomým výrobcem změn ve společenských otázkách udržitelnosti. Budete také vyzváni k pokračování studia v našem plně certifikovaném programu Design for Sustainability a připojit se k Design Studio po dokončení čtyř dimenzí kurzu.

Program se vyučuje na:
Angličtina
španělština
Portuguese (Brazil)
Gaia Education

Zobraz 5 více kurzů z Gaia Education »

Poslední aktualizace November 27, 2018
This course is Online forma
Start Date
Červen 2019
Srp 2019
Duration
8 týdnů
Kombinované
Denní studium
Price
350 GBP
Deadline
Podle místa
Podle data
Start Date
Bře 2020
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Zář 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Červen 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek
Start Date
Srp 2019
End Date
Termín odevzdání přihlášek

Červen 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date

Srp 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date

Zář 2019

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date

Bře 2020

Location
Termín odevzdání přihlášek
End Date