Design pro udržitelný kurz online - Ekologická dimenze

Všeobecné informace

4 dostupných umístění

Popis programu

Chcete být součástí řešení, spíše než součástí problému?

Chcete se naučit vytvářet elegantní řešení pečlivě přizpůsobená biokulturní jedinečnosti místa?

Pokud tak učiníte, stává se ekologickým designérem pro vás.

Ekologická dimenze online kurzu Gaia Education vám poskytne dovednosti stát se ekologickým návrhářem a vytvářet samovolně obnovitelné udržitelné osídlení.

Světoví vůdci si v následujících 15 letech stanovili cíl dosažení tří mimořádných věcí:

 • konečná extrémní chudoba
 • bojovat proti nerovnosti a nespravedlnosti
 • opravit změny klimatu

17 těchto globálních cílů pro udržitelný rozvoj by mohlo tyto věci udělat. Ve všech zemích. Pro všechny lidi.

Chceme-li dosáhnout těchto cílů, musí o tom všichni vědět. Proto je ekologická dimenze jednou ze čtyř klíčových součástí našeho programu Design for Sustainability. Co když přidáte ekologický design k vlastním dovednostem jako agent pozitivní změny?

Ekologická dimenze může být chápána jako samostatný program nebo jako výchozí bod pro náš desetiměsíční certifikační seminář Design for Sustainability. Náklady na ekologickou dimenzi činí £ 350 GBP. Kurz, který zahrnuje orientační období, trvá osm týdnů. Doporučujeme vám věnovat minimálně 10 hodin týdně kurzu, abyste získali maximální užitek z kurzu.

Po dokončení ekologického rozměru budete mít jistotu a schopnost začít se sami seřadit v oblasti ekologického designu a udržitelnosti.

Absolventi našich programů přispívali k projektům udržitelnosti, stavěli komunity, stali se sociálními podnikateli, podíleli se na projektech permaculture a bio-dynamickém zemědělství, podporovali přechodové pohyby a mnohem více.

Obsah kurzu

Obdržíte interaktivní dokument pdf s přibližně 140 stránkami s mnoha obrázky, grafikou a odkazy na užitečná krátká videa, webové stránky a dokumenty.

Budete také mít k dispozici svůj vlastní Studentský průvodce, který bude popisovat výsledky učení, cíle a časovou osu každého rozměru plus soubor činností pro každý modul výukové cesty.

Ekologická dimenze je autorem:

 • Michael Shaw
 • Daniel C. Wahl
 • Ezio Gori
 • Lisa Shawová

Kurz je postaven na pěti modulech, o kterých si můžete přečíst níže.

Modul 1 Přístup celého systému k ekologickému návrhu

Vychází se z konceptu "budování kultur udržitelnosti", který se zabývá "velkým obrazem", jakož i při pohledu na filozofické základy a principy ekologického návrhu.

Podíváme se na celý systém, v němž žijeme, a na to, jak můžeme ovlivnit svět prostřednictvím konkrétních návrhových rozhodnutí, která vyvíjíme a realizujeme.

Modul 2 Vhodné technologie vody

Souvislost mezi rezervami fosilních paliv a válkou je po desetiletí jasným vzorem, přestože již bylo dosaženo přístupu k vodě stejně mnoho násilných konfliktů a válek.

Voda je velmi vzácný zdroj a přesto je zbytečně a kontaminována v obrovském měřítku.

Sedmina světové populace je stále bez přístupu k bezpečnému zásobování vodou.

Naučit se vytvářet efektivnější systémy pro péči o světovou vodu je kritické.

Modul 3 Místní potravinářské systémy

Zdravé místní jídlo je jedním z nejlepších vstupních bodů do budování udržitelného společenství, ať již v nově vybudovaném ecovillage nebo v přeměně obce nebo města.

Jídlo nám přivádí k přemýšlení o našem zdraví, naší místní ekonomice a našem vztahu k zemi.

Vzhledem k tomu, že jídlo je základní potřebou, musíme zajistit, abychom navrhli pružné, produktivní a regenerační potravinové systémy jako základ pro prosperující společenství a regiony.

Modul 4 Vhodná technologie

Tento modul se zabývá vhodnou technologií pro výrobu a využití energie.

Modul se také zabývá udržitelným návrhem uhlíkových neutrálních energetických systémů a zkoumá tyto technologie jako součást strategie odolnosti vůči udržitelným komunitám a ecovillages.

Měření a měřítko jsou důležitými aspekty, které je třeba zvážit, aby bylo možné vhodně zohlednit různé typy vývoje, umístění a bioregiony.

Modul 5 Zelená budova a přestavba

Tento modul zkoumá výzvy související s moderními stavebními a konstrukčními technikami a zkoumá alternativy, které jsou energeticky účinnější a méně škodlivé pro životní prostředí.

Naučíte se rozlišit různé stavební metody, výběr materiálů a architektonické styly a jak je přizpůsobit v závislosti na místních a regionálních podmínkách.

Také zkoumáme, jak nejlépe doplnit špatně navržené struktury a zlepšit vzory rozlehlého předměstského rozvoje.

Co dostanete

 • ke stažení kniha s nejnovějšími výzkumnými a dalšími zdroji (k dispozici také jako online elektronická kniha)

 • studijní příručku se všemi důležitými informacemi o kurzu

 • studijní příručka: popis učebních výstupů, cílů a časové osy každé jednotlivé dimenze plus soubor činností pro každý modul výukové cesty

 • přístup do virtuálního kampusu, kde se připojíte k našim učebnám, fórům, projektovým týmům, máte přímou komunikaci s učiteli, máte přístup ke vzorku a všem vzdělávacím materiálům a certifikačním aktivitám, stejně jako sociální média související s kurzem

 • orientaci do virtuálního kampusu, nástrojů e-learningu a platformy Moodle

 • plnou technickou a akademickou podporu pro navigaci v virtuálním kurzu a dosažení všech výsledků učení

 • osvědčení o absolvování Gaia Education

 • získáte kredity, abyste pokračovali v našem vlajkovém certifikovaném programu v oblasti udržitelnosti a designu

 • schopnost a praktické dovednosti, aby mohly podniknout aktivní kroky v strategické oblasti Design for Sustainability
  připravuje cestu k zapojení do výukové cesty Gaia Education Learning

Vaše investice

Rozměr ekologického návrhu začíná 14. ledna 2019

Doporučujeme vám věnovat minimálně 10 hodin týdně, abyste získali maximální užitek z tohoto programu.

Cena za tento 8týdenní program je £ 350 GBP. Ranní ptáci: zaregistrujte se až jeden měsíc před začátkem a získejte 20% slevu!

Další informace získáte na adrese elearning@gaiaeducation.org

Cena tohoto jedinečného a vzrušujícího kurzu je 350 GBP. To může být nejlepší investice, kterou jste kdy udělali pro sebe. Celá doba trvání této dimenze je osm týdnů, zahrnující přibližně 80 hodin studijního času. Zaregistrujte se až jeden měsíc před začátkem a získejte 20% slevu na rané ptáky!

Po dokončení budete vybaveni porozuměním a schopnostmi stát se spolehlivým výrobcem změn v ekologických otázkách udržitelnosti. Budete také vyzváni k pokračování studia v našem plně certifikovaném programu Design for Sustainability a připojit se k Design Studio po dokončení čtyř dimenzí kurzu.

Poslední aktualizace Listopad 2018

Informace o škole

Gaia Education was created by a group of educators called "GEESE"- Global Ecovillage Educators for a Sustainable Earth- who have been meeting over a series of workshops in order to formulate their tra ... Čtěte více

Gaia Education was created by a group of educators called "GEESE"- Global Ecovillage Educators for a Sustainable Earth- who have been meeting over a series of workshops in order to formulate their transdisciplinary approach to education for sustainability. Méně
Forres , Shawniganské jezero , Prachuap Khiri Khan , Rio de Janeiro + 3 Více Méně