Bakalářský design médií

Všeobecné informace

Popis programu

Bakalářský design médií

V téměř žádné oblasti nemá digitalizace společnosti takový bezprostřední dopad jako v komunikaci se všemi jejími mediálními stránkami. Profily pracovních míst v mediálním sektoru se tedy zcela změnily. Návrh a přenos informací byl vždy hlavním úkolem návrhářů médií; Dělat to úspěšně v digitálním světě vyžaduje mnoho nových dovedností. Web design, strategie napříč médii, střih videa a vývoj aplikací jsou stejně důležité vedle "klasického", ale neméně důležitého poznání typografie a designu, tiskových technologií a teorie komunikace. Bakalářský titul v oboru mediálního designu vám poskytuje důkladné znalosti ve všech oblastech mediálního designu - tisku, online, mobilních médií, fotografií a videa, infographic a prezentací.

Vytvořte si vlastní online portfolio během studia!

Jedná se o nejdůležitější nástroj pro samoobslužný design: portfolio. V programu Media Design BA Vám nabízíme možnost vytvořit smysluplné online portfolio během studií.

Takto to funguje:

V rámci svého studia rozvíjíte digitální projekty a naučíte se nejběžnější přístupy a formy prezentace v oblasti mediálního designu. Moduly návrhu doplňte dokumentací a prezentací vašich kreativních obrobků prostřednictvím platformy digitálního portfolia.

Využijte své projektové projekty i po absolvování vaší složky aplikace a dejte vám rozhodující výhodu pro vaši budoucí kariéru!

Vaše budoucí kariéra v mediálním designu

Mediální designéři mohou pracovat v tradičních reklamních nebo mediálních agenturách, být aktivní v nakladatelství a televizi, nebo plánovat a realizovat reklamní kampaně v interních reklamních odděleních větších firem.

Přehled kurzů

Studie poskytuje odborné metodologické znalosti a kreativní metody prezentace a techniky. Procvičíte si získané znalosti v praxi. Důraz je vždy kladen na aspekty brainstormingu, souvislosti mezi formou a obsahem a aspekty vizuální komunikace. Zacházení s aktuálními softwarovými nástroji doplňuje celou věc.

Náš bakalářský studijní program má modulární strukturu, tj. Studujete na základě oborů, které jsou rozděleny do tzv. "Modulů". V rámci těchto modulů se nachází úvodní kurz a specializační kurz, který vás systematicky připravuje na dokončení tohoto modulu. V rámci modulů obdržíte kredity za každé úspěšné promoční studium (European Credit Transfer System), které dokumentuje vaše úspěchy. Tyto kredity ECTS jsou mezinárodně srovnatelné a samozřejmě uznávané.

specializace

V pátém a šestém semestru si vyberete dvě specializace ve výši 20 ECTS. K tomu se rozhodnete pro alespoň jednu specializovanou specializaci („povinné specializace“) v oblasti mediálního designu a nejvýše jedné specializace a oborové specializace („volitelná specializace“).

Některé příkladné volební specializace jsou:

  • Psychologie trhu a reklamy
  • E-Commerce
  • Průzkum trhu a chování spotřebitelů
  • Správa sportovních médií
  • Mezinárodní marketing a branding
  • ...

studijní modely

Přizpůsobte své distanční vzdělávání vašemu životu.

Naše bakalářské studium můžete absolvovat jak v prezenční, tak ve dvou variantách. Pokud jde o obsah, tyto modely jsou identické, ale s variantami na částečný úvazek se snižuje týdenní doba učení.

Kombinované studium je vhodné zejména pro ty, kteří již mají vysokou pracovní zátěž nebo chtějí snížit své měsíční náklady.

na plný úvazek

trvání

V prezenčním studiu si můžete vybrat maximální počet kurzů za semestr. Pokud nedokončíte studium v určeném čase, studie se prodlužuje o dalších 18 měsíců. Během této doby můžete zdarma využívat všechny nabídky distančního vzdělávání. Pokud zjistíte, že máte méně času, než se očekávalo, můžete přepnout na jiný časový model s dobou 3 měsíce až do konce měsíce.

částečný úvazek

trvání

Studium na částečný úvazek snižuje měsíční školné. Zároveň se snižuje počet kurzů, které si můžete vybrat za semestr.

Nemůžete-li svůj titul dokončit ve stanoveném čase, vaše studium bude prodlouženo o dalších 18 měsíců. Během této doby můžete zdarma využívat všechny nabídky distančního vzdělávání. Pokud zjistíte, že máte více času, než bylo očekáváno, můžete přepnout na jiný časový model s dobou 3 měsíce až do konce měsíce.

vstupné

Naše bakalářské programy jsou obecně přijímány zdarma. Pro úspěšný zápis potřebujeme pouze kvalifikaci pro přijetí na vysokou školu.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Čtěte více

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Méně