Bakalářský design médií

Všeobecné informace

Popis programu

V téměř žádné oblasti není digitalizace společnosti tak přímá jako v komunikaci se všemi jejími mediálními aspekty. V souladu s tím se profily úkolů v odvětví médií zcela změnily. Kreativní příprava a přenos informací byly vždy hlavním úkolem mediálních designérů; Úspěch v digitálním světě vyžaduje řadu nových dovedností. Webový design, strategie napříč médii, úpravy videa a vývoj aplikací jsou stejně důležité jako „klasické“, ale neméně důležité znalosti typografie a designu, v tiskových technologiích a teorii komunikace. Bakalářský titul v oblasti mediálního designu vám poskytuje podrobné znalosti ve všech oblastech mediálního designu - tisk, online, mobilní média, fotografie a videa, infographic a prezentace.

Vytvořte si vlastní online portfolio při studiu!
Je to nejdůležitější samo-marketingový nástroj pro designéry: portfolio. V kurzu BA Media Design vám nabízíme příležitost vytvořit během studia smysluplné online portfolio.

Jak to funguje: V rámci vašich studií rozvíjíte digitální projekty a učíte se nejčastější přístupy a formy prezentace v oblasti mediálního designu. Designové moduly dokončíte dokumentací a prezentací svých kreativních obrobků prostřednictvím platformy digitálního portfolia.

Využijte své projektové projekty i po absolvování vaší složky aplikace a dejte vám rozhodující výhodu pro vaši budoucí kariéru!

doba studia

  • Standardní doba studia: 36 měsíců
  • Možné různé časové modely
  • Zahájení studia je možné kdykoli
vstupné
(Technická) Abitur nebo oborová univerzitní vstupní kvalifikace
Bez Abitur:
  • Osvědčení o magisterském studiu nebo další vzdělávání
  • Alespoň dvouleté odborné vzdělávání, po kterém následují nejméně 3 roky odborné praxe (na plný úvazek)
akreditace
FIBAA, ZFU (č. 1100219)

Přehled kurzů

Kurz poskytuje technické metodologické znalosti a techniky kreativní reprezentace. Získané znalosti si vyzkoušíte v praxi. Důraz je vždy kladen na aspekty hledání nápadů, vztah mezi formou a obsahem a aspekty vizuální komunikace. Práce s aktuálními softwarovými nástroji zaokrouhluje celek.

Náš bakalářský program je modulární, což znamená, že studujete s využitím oborů, které jsou rozděleny do tzv. „Modulů“. Součástí těchto modulů je úvodní kurz a hloubkový kurz, který vás systematicky připravuje na dokončení tohoto modulu. V rámci modulů obdržíte body ECTS (Evropský systém přenosu kreditů) za každé úspěšné dokončení, které dokumentuje váš výkon. Tyto body ECTS jsou mezinárodně srovnatelné a samozřejmě uznávané.

specializace

V pátém a šestém semestru si vyberete dvě specializace ve výši 20 ECTS. Za tímto účelem si zvolíte alespoň jednu specializační specializaci („povinné specializace“) z oblasti mediálního designu a maximálně jednu funkční a průmyslovou specializaci („specializace ve volbách“).

Některé příkladné volební specializace jsou:

  • Psychologie trhu a reklamy
  • E-Commerce
  • Průzkum trhu a chování spotřebitelů
  • Správa sportovních médií
  • Mezinárodní marketing a branding

Akreditovaný titul

Všechny aktuální kurzy na IUBH jsou akreditovány FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).
Akreditace se uděluje, pouze pokud obsah a struktura studijního programu splňuje všechny kvalitativní požadavky.

FIBAA je druh TÜV pro akademické vzdělávání, který kontroluje kvalitu bakalářských a magisterských kurzů jménem Akreditační rady. Akreditace se obnovuje každých pět (první akreditace) nebo sedm (re-akreditace) let - záruka kvality naší výuky.
FIBAA uděluje prémiovou pečeť pro kurzy výjimečné kvality. Tuto speciální pečeť již získalo pět kurzů na IUBH. IUBH je jednou z předních univerzit v Německu s pěti nebo více prémiovými pečetí.

Vaše budoucí kariéra v mediálním designu

Mediální návrháři mohou pracovat v klasických reklamních nebo mediálních agenturách, jakož i ve vydavatelích nebo v televizi. Kromě toho mohou plánovat a realizovat reklamní kampaně v interních reklamních odděleních větších společností.

Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten.

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten. Méně