Bakalářské speciální vzdělávání

Všeobecné informace

Popis programu

Bakalářské speciální vzdělávání

Chcete podporovat sociální struktury ve smyslu inkluze? Je důležité, abyste vždy považovali lidi za holisticky? V bakalářském programu Speciální pedagogika se naučíte umožnit lidem se zdravotním postižením a zvláštním potřebám podílet se na společnosti a kompenzovat obtížné životní podmínky. K tomuto účelu vám poskytneme rozumné, praktické, konkrétní a vědecké koncepty, které vás připraví na možné budoucí vedoucí funkce.

Studenti v oboru distančního vzdělávání jsou povinni získat titul státem schváleného pedagoga / léčebného pedagoga, pokud úspěšně absolvují praktický projekt léčebného vzdělávání (stáže).

Akreditovaný titul

Všechny současné programy IUBH jsou akreditovány FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).

Akreditace se vyslovuje pouze tehdy, pokud studijní program splňuje všechny kvalitativní požadavky z hlediska obsahu a struktury.

FIBAA je druh TÜV pro akademické vzdělávání, který kontroluje kvalitu bakalářských a magisterských programů jménem Akreditační rady. Akreditace je obnovena každých pět (první akreditace) nebo sedm (re-akreditace) let - záruka kvality naší výuky.

Pro kurzy výjimečné kvality uděluje FIBAA prémiové těsnění. Toto speciální těsnění již získalo pět kurzů v IUBH. IUBH je tak jednou z předních univerzit v Německu s pěti nebo více prémiovými pečetěmi.

Vaše budoucí kariéra ve speciálním vzdělávání

Terapeutičtí pedagogové vzdělávají, vychovávají a podporují lidi, kteří žijí v obtížných podmínkách a s poruchami, jako jsou děti, adolescenti a dospělí s duševním nebo chronickým onemocněním, a děti a dospívající s problémy s emocionálním chováním. Distanční vzdělávání ve speciálním vzdělávání vás kvalifikuje inovativním a praktickým způsobem, který těmto lidem umožní zapojit se do společnosti. Jak v sociálním, tak v zdravotnickém sektoru, jste po promoci velmi žádáni.

Přehled kurzů

V průběhu speciálního vzdělávání se budete věnovat základním praktickým předmětům a zabývat se specifickými tématy sociální a zdravotní péče. Vaše perspektiva vždy zahrnuje ekonomické perspektivy.

Náš bakalářský studijní program má modulární strukturu, tj. Studujete na základě oborů, které jsou rozděleny do tzv. "Modulů". V rámci těchto modulů se nachází úvodní kurz a specializační kurz, který vás systematicky připravuje na dokončení tohoto modulu. V rámci modulů obdržíte kredity ECTS za každé úspěšné dokončení

specializace

V pátém a šestém semestru si vyberete dvě specializace ve výši 20 ECTS. Za tímto účelem se rozhodnete pro alespoň jednu specializovanou specializaci („povinné specializace“) v oblasti kurikulárního vzdělávání a nejvýše jedné funkční a oborové specializace („volitelná specializace“).

Některé příkladné volební specializace jsou:

  • Sociální podnikání
  • vedení péče
  • vedení nemocnice
  • Management zdravotní péče
  • Vedení v sociálních institucích
  • ...

studijní modely

Přizpůsobte své distanční vzdělávání vašemu životu.

Naše bakalářské studium můžete absolvovat jak v prezenční, tak ve dvou variantách. Pokud jde o obsah, tyto modely jsou identické, ale s variantami na částečný úvazek se snižuje týdenní doba učení.

Kombinované studium je vhodné zejména pro ty, kteří již mají vysokou pracovní zátěž nebo chtějí snížit své měsíční náklady.

na plný úvazek

trvání

V prezenčním studiu si můžete vybrat maximální počet kurzů za semestr. Pokud nedokončíte studium v určeném čase, studie se prodlužuje o dalších 18 měsíců. Během této doby můžete zdarma využívat všechny nabídky distančního vzdělávání. Pokud zjistíte, že máte méně času, než se očekávalo, můžete přepnout na jiný časový model s dobou 3 měsíce až do konce měsíce.

částečný úvazek

trvání

Studium na částečný úvazek snižuje měsíční školné. Zároveň se snižuje počet kurzů, které si můžete vybrat za semestr.

Nemůžete-li svůj titul dokončit ve stanoveném čase, vaše studium bude prodlouženo o dalších 18 měsíců. Během této doby můžete zdarma využívat všechny nabídky distančního vzdělávání. Pokud zjistíte, že máte více času, než bylo očekáváno, můžete přepnout na jiný časový model s dobou 3 měsíce až do konce měsíce.

Poslední aktualizace Bře 2020

Informace o škole

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Čtěte více

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Méně