Bakalář Fitness Ekonomie

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

Významnou roli zde hraje silná poptávka po fitness a rychlý vývoj na trzích fitness, jako je zdraví a výživa. Stejně jako většina odvětví ekonomiky je fitness průmysl v současné době silně ovlivněn rostoucí digitalizací, kdy společnosti a zaměstnanci čelí vzrušujícím a náročným úkolům, jako je školení ve virtuální realitě.

Jste připraveni revoluci ve světě fitness? Dodáváme vyvážený program nejnovějších vědeckých poznatků a mnoho průmyslového know-how v naší ekonomice dálkového studia fitness.

Náš bakalářský program Fitness Economics vás připraví na budoucí kariéru v tomto vzrušujícím odvětví s vyváženým mixem celkového obchodního obsahu a odborných znalostí v oblastech fitness, marketingu, prodeje, právních a lidských zdrojů.

doba studia

 • Standardní doba studia: 36 měsíců
 • Možné různé časové modely
 • Zahájení studia je možné kdykoli
vstupné
(Technická) Abitur nebo oborová univerzitní vstupní kvalifikace
Bez Abitur:
 • Osvědčení o magisterském studiu nebo další vzdělávání
 • Alespoň dvouleté odborné vzdělávání, po kterém následují nejméně 3 roky odborné praxe (na plný úvazek)
akreditace
Těsnění AR, ZFU (číslo schválení: 1104219)

Přehled kurzů

Dálkové studium ve fitness ekonomii vás primárně učí vědecké základy, odborné metodologické znalosti a integrační předměty. Kromě základů fitness managementu a fitness trhů vám poskytujeme také hluboké znalosti v oblasti managementu událostí, základů školení a výživy a franchisingu v praxi. Obzvláště relevantní témata marketingu, personálního řízení a digitalizace probíhají ve všech semestrech. V pátém a šestém semestru máte také možnost absolvovat celkem tři volitelné předměty.
Náš bakalářský program je modulární, což znamená, že studujete s využitím oborů, které jsou rozděleny do tzv. „Modulů“. V rámci těchto modulů je někdy úvodní kurz a hloubkový kurz, který vás systematicky připravuje na dokončení tohoto modulu. V rámci modulů obdržíte body ECTS (Evropský systém přenosu kreditů) za každé úspěšné dokončení, které dokumentuje váš výkon. Tyto body ECTS jsou mezinárodně srovnatelné a samozřejmě uznávané.

specializace

V pátém a šestém semestru si vyberete své tři specializace ve výši 30 ECTS. Za tímto účelem si zvolíte alespoň jednu specializaci („povinné specializace“) v oblasti fitness ekonomiky a maximálně dvě funkční a oborové specializace („specializace ve volbách“).
Příkladnými specializacemi jsou:

 • Sportovní management
 • Správa sportovních médií
 • Pokročilé vedení
 • Psychologie trhu
 • Specializace na lidské zdroje
 • Marketing sociálních médií II

Akreditovaný titul

Všechny aktuální kurzy na IUBH jsou akreditovány FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).
Akreditace se uděluje, pouze pokud obsah a struktura studijního programu splňuje všechny kvalitativní požadavky.

FIBAA je druh TÜV pro akademické vzdělávání, který kontroluje kvalitu bakalářských a magisterských kurzů jménem Akreditační rady. Akreditace se obnovuje každých pět (první akreditace) nebo sedm (re-akreditace) let - záruka kvality naší výuky.
FIBAA uděluje prémiovou pečeť pro kurzy výjimečné kvality. Tuto speciální pečeť již získalo pět kurzů na IUBH. IUBH je jednou z předních univerzit v Německu s pěti nebo více prémiovými pečetí.

Vaše budoucí kariéra ve fitness ekonomii

Jako absolvent našeho studijního programu v oboru fitness ekonomie můžete pomoci formovat zásadní změny a převzít manažerské úkoly na různých růstových trzích fitness, sport, životní styl, móda, zdraví, wellness, výživa atd. Mezi vaše konkrétní úkoly patří nákup nového školicího vybavení a získávání zákazníků prostřednictvím vhodných reklamních opatření.
Chcete-li to provést, musíte bedlivě sledovat trh fitness, abyste mohli rychle reagovat na nové trendy a zohlednit požadavky zákazníků. Také optimalizujete organizaci, staráte se o personální a marketingové záležitosti a vybudujete profesionální prodejní systém. Naše bakalářská ekonomie distančního vzdělávání fitness vás optimálně připraví pro vaši profesní budoucnost.

Poslední aktualizace May 2020

Informace o škole

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten.

Mit unserem IUBH Fernstudium bieten wir Studierenden die Möglichkeit, sich flexibel und praxisorientiert auf ihren Karrierestart vorzubereiten. Méně
Přejít na web školy